Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Bóle głowy, zawroty, problemy z oddychaniem

Bóle głowy, zawroty, problemy z oddychaniem

Witam,
od kilku miesięcy mam problemy z głową. Tzn. bóle głowy obecne codziennie, i bardziej na zasadzie jakby mi ją ktoś imadłem ściskał. Poza tym, przy głębokich wdechach mam natychmiastowe zawroty głowy, które występują dość często. Poza tym, drętwieją mi palce lewej ręki od jakiegoś czasu. Muszę dodać, że mam lordozę kręgów szyjnych (chyba tak to się nazywa). I jakieś 8-10 lat temu miałam wypadek, w wyniku którego walnęłam tylną częścią głowy w asfalt (dość mocno-ale bez tracenia przytomności).

W badaniu TK głowy nic nie wykazano.
Za to w EEG:
Czynność podstawowa w postaci nasilonych fal szybkich z niezlicznie rozsianymi falami ostrymi alfa (12-30 Hz ok. 80 uV). W czasie hw pojawia się uogólnione nasilenie serii ostrych fal z pogranicza theta-alfa (5-12 Hz do 170 uV), z przewagą zmian w tylnym obszarze mózgu obustronnie. W/w wykazują zwiększoną synchronizację fal. FS b.z. Reakcja blokowania nieoznaczona.
Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy z nasileniem ostrych fal theta-alpha w czasie hw w tylnym obszarze z tendencją do uogólniania się.

Pielęgniarka powiedziała że lekarz coś tam znalazł, tylko co?
Proszę o interpretację.

Jas. 2012-02-26, 08:52

Można rozważyć wykonanie MR głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Pani objawy mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, ale zapis EMG wskazuje pewne nieprawidłowości, nie jest to zapis ewidentny dla padaczki, ale może wynikać z przwebytego urazu.

neuron 2012-02-28, 19:57

Według mojego neurologa mam podrażnienie mózgu. Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Na moje pytanie skąd to się wzięło uzyskałam odpowiedź: nie wiadomo.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd to się wzięło i czy to z czasem może mieć jakieś poważne skutki? Albo jeśli można poprosić jakiś odsyłacz dokądś żebym mogła poczytać na ten temat, bo nie mogę nic znaleźć. :)

Jas. 2012-03-04, 20:14