Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Bóle głowy oraz drętwienie i mrowienie palców kończyn

Bóle głowy oraz drętwienie i mrowienie palców kończyn

Witam
Wyniki MR
w okołokomorowej istocie białej w okolicy trójkątów komór bocznych widoczne nieregularne obszary hyperintensywne w obr. T2 zal. i sekw. Flair, hypointensywne w obr. T1 zal.; dość liczne, rozsiane ogniska o śr. 9 mm o takiej samej morfologii sygnału obecne w wieńcach promienistych i podkorowej istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych; pojedyncze ognisko o wym. 7x 2 mm w obrębie kolana ciała modzelowatego; ogniska nie ulegają wzmocnieniu po podaniu kontrastu.
Dodatkowo pogrubienie błony śluzowej zatok szczękowych dolnych części zatok czołowych i komórek sitowia, lewa zatoka szczękowa niemal w całości wypełniona przez torbiel o wym. 33x 25 mm.
Męża ( 35 lat) bardzo boli głowa, nie pomagają leki nawet te mocniejsze typu tramal, ketonal 100, ipuprofen. Zauważył drętwienie i mrowienie palców nóg a w szczegolnośi rąk.
Proszę o poradę czy musimy się martwić, lekarz jest na długim urlopie a przy odbiorze wyników zasugerowano nam, że może to być SM

Dominika 2010-08-13, 12:46

Trzeba wykonać inne badania w kierunku SM - potencjały wzrokowe oraz prążki oilgoklonalne z płynu m-r. Obraz MRI może odpowiadać zmianom demielinizacyjnym.

Tomoo 2010-09-02, 13:14