Forum neurologiczne » Neurologia » Ból nogi, pleców, drganie mięśnie, parestezje

Ból nogi, pleców, drganie mięśnie, parestezje

Witam, piszę ponieważ potrzebuję rady, sugestii, pomocy. Mężczyzna, 31 lat, praca biurowa - siedząca.
Od ponad roku odczuwam ból lewej nogi, od pośladka po palce, ból wędruje, najbardziej boli w spoczynku, jak się ruszam to praktycznie nie. Czasami dziwne odczucia mam w tej nodze, przy ucisku pośladka mam miejsce, które mnie dramatycznie boli. Noga czasem drętwiała. Do tego mrowienie/drętwienie dwóch dłoni i dwóch najmniejszych palców w dłoniach, standardowo rano/przy leżeniu.
Pierwsza myśl, że to kręgosłup więc dostałem się do ortopedy. Pierwszym pomysłem był zespół cieśni nadgarstka i skierowanie na badanie EMG, w wyniku:
*Badania stymulacyjne wykazały prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych we włóknach ruchowych i czuciowych n.pośrodkowego i n.łokciowego prawego. Zwraca uwagę nieznaczne wydłużenie latencji min. fali F, co może sugerować zmiany na poziomie korzeni brzusznych C8-Th1.*
Ortopeda w takim razie zabrał się za *rwopodobne* objawy w nodze, zapisywał mi leki przeciwzapalne - zero efektu, magnetronic - zero efektu. Skierował mnie do neurologa, która dał skierowanie na rezonans. Oczywiście termin rezonansu za 8 miesięcy więc zrobiłem dwa rezonanse prywatnie.
Rezonans odcinka kręgosłupa nie wskazał nic nieprawidłowego, rezonans odcinka lędźwiowego wykazał:
*Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th11-S3 wykazuje spłycenie lordozy lędźwiowej. Na poziomach L4-S1 zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych oraz dokonałowe wypukliny krążków z umiarkowanym uciskiem worka oponowego. Pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez dokanałowych dyskopatii krążków międzykręgowych.
W blaszkach granicznych trzonów guzki Schmorla.
Rdzeń kręgowy w badanym odcinku oraz włókna ogona końskiego bez zmian.*
Neurolog stwierdził, że to nic takiego i leczymy lekami - Mydocalm plus Aclexa, dodatkowo zlecił badanie krwi żeby wykluczyć czynniki reumatoidalne:
Kwas moczowy - 5.47 gdzie norma 3,50 - 7,20
Białko całkowite - 8,0 gdzie norma 6,4-8,3
RF - czynnik reumatoidalny - 30 gdzie norma to poniżej 10.

Ortopeda po zobaczeniu rezonansu stwierdził, że to jak najbardziej operacyjne i mam się udać do neurochirurga. Neurochirurg w 5 minut wizyty stwierdził *to nie moja kwestia* i w opisie *nie stwierdzam ucisku struktur nerwowych, nie wymaga leczenia operacyjnego*, dodatkowo stwierdził, że to co czuję nie jest rwą kulszową (a tak nazwał to ortopeda) tylko nerwobólami, bliżej nie zidentyfikowanymi.
Od trochę ponad miesiąca mam drgania mięśnia w łydce tej samej nogi, potrafią budzić mnie w nocy. Odczuwam ból i dziwne uczucie ciężkości w ramionach, schodzące w stronę klatki piersiowej. Po ciele *latają* mi rózne parestezje, to uczucie lekkiego pokłuwania, *mrówki*. Pobolewają mnie stawy jakby. Drgania i bóle mięśni są wymienione jako rzadki skutek uboczny Mydocalmu, przestałem go łykać w poniedziałek (ostatnia tabletka) jest niedziela i dalej odczuwam to samo.
Piję 2 kawy dziennie ale zażywam też magnez, witaminę D3 i witaminę B complex.

Czy ktoś z Was mógłby mnie pokierować co mam z tym zrobić? W jakim kierunku iść? Czy ktos z Was miał/zna osobę z podobnymi odczuciami?
Przepraszam jeśli nie tutaj ten wątek się pojawił, szukam wszędzie.

Łukasz 2016-11-13, 17:08

Witam, sprobuj 2 sprawy 1. staw krzyzozo-biodrowy - fizjoterapeuta lub lekarz ktory sie na tym zna, Ch Bechtereva i badania potwierdzajace (ze wzgledu na RF30, ale brak CRP - czy stan ostry zapalny, i zwyklych badan krwi i moczu - wykluczyc jakies inne przyczyny), druga sprawa to ewentualnie Borelioza, choc wydaje sie maloprawdopodobna. Jako sprawe do rozwazenia - czy byla wizyta u stomatologa, czy masz trzaski w stawach zuchwowych, czasem tego typu zmiany wizaza sie z nieprawidlowym obciazeniem stawow skronowo-zuchwowych. Jezeli te sprawy wyjda negatywnie, to reumatolog i badania w kierunku tocznia. Na pewno nie ma wskazan do operacji. Obecnie preparaty witaminowe z mikroelementami dobrej fimy, nie zaszkodza, a na pewno w przewleklym stanie zapalnym moga pomoc, ew wit C w postaci liposomalnej (zdania uczonych podzielone co do jej dziaania, ale na pewno znacznie drozsza niz zwykla), probiotyki. To wszystko tylko moze wspomoc proces zdrowienia.

OK 2016-11-14, 16:27