Forum neurologiczne » Neurologia » Ból mięśni, pogorszenie wzroku, porażenie twarzy

Ból mięśni, pogorszenie wzroku, porażenie twarzy

Wiem, że ciężko stawiać diagnozy przez internet, ale liczę na jakieś sugestie co dalej robić. Ponad 10 dni temu dostałam porażenia lewej części twarzy. Dzień po zauważeniu tego trafiłam na sor z drgawkami całego ciała (wyglądało to jak atak paniki, na miejscu uznano mnie za *zdenerwowaną*). Zrobiono mi tomografię głowy, która wyszła prawidłowo. Pobrano także krew (nie poinformowano mnie o żadnych nieprawidłowościach w związku z nimi). Usłyszałam, że jest to *porażenie obwodowe nerwu VII strony lewej* i polecenie kontaktu z neurologiem. Przez 10 dni brałam steryd Pabi-Dexamethason + nadal biorę Neurovit (witaminę B) oraz Polfilin. Kurację sterydem zakończyłam wczoraj. Porażenie ustąpiło w ok. 90% (mam problem jedynie z okiem, które trochę wolniej domyka się niż prawe). Od około 5 dnia kuracji lekami odczuwam silny szczękościsk, mam opuchniętą szyję i policzki. Myślałam, że było to wynikiem stresu, który związany był z ważnymi egzaminami. Stres minął, objawy nie. Do tego zauważyłam znaczne pogorszenie wzroku w lewym oku i bardzo nieprzyjemny ból mięśni klatki piersiowej oraz pleców i rąk, kołatanie serca, zawroty głowy. Neurolog, u którego byłam parę dni temu nie udzielił mi żadnych nowych informacji niż te, które otrzymałam na pogotowiu, usłyszałam jedynie *proszę brać Neurovit oraz Polfilin dopóki porażenie nie ustąpi w całości*. Całkowicie zbagatelizował moje bóle mięśni, pogorszenie wzroku, osłabienie, które zaalarmowałam.
W środę wyjeżdżam za granicę, bilety kupione od dawna. Do innego lekarza nie dostanę się do tego czasu. Zależy mi jednak na własnym zdrowiu i zastanawiam się co może mi dolegać, jakie badania mogłabym zrobić np. jutro żeby poznać ewentualną przyczynę mojego samopoczucia?

K. 2017-07-16, 17:51