Forum neurologiczne » Neurologia » Bardzo prosze o pomoc , problemy z mamą

Bardzo prosze o pomoc , problemy z mamą

Witam serdecznie prosiłbym bardzo o intenpretacje rezonansu magnetycznego mamy poniewaz strasznie się o nią martwię a nie ma kto mi pomóc.

Badanie MRI wykazało obecność poj. drobnych rozsianych ognisk hiperintensywnych w czasch T2 i Pd oraz sekwencji Flair które nie są widoczne w czasie T1 ani po i v podaniu kontrastu a odpowiadają zmianom naczyniopochodnym. Największe z nich widoczne jest w części przedniej torebki zewnętrznej po stronie lewej o wym, do 5mm. Po podaniu kontrastu nie stwierdza się ognisk patologicznego gromadzenia środka cieniującego.

Tomasz 2014-05-05, 14:27

Zmiany naczyniopochodne mogą powstać np na skutek migren, nadciśnienia czy cukrzycy. U ludzi starszych nie oznaczają one raczej nic złego. Wszystko zależy od tego jakie objawy ma twoja mama- dlaczego był wykonany rezonans.Wtedy najlepiej porozmawiać z lekarzem.

Ola 2014-05-05, 19:41

Moja mama czasem ma problemy z wymową nie zawsze ale zdarz jej się od czasu do czasu coś zająkać w sensie iż nie można wypowiedzieć czasem słowa , poza tym czasem czuje drętwienie na policzku lewym i czasem mrowienie na lewej ręce

Tomasz 2014-05-06, 15:04

Prosze mi jeszcze powiedzieć czy to może być jakiś objaw przedudarowy czy coś tego typu? Jedni lekarze mówią iż mogą to byc stany przedudarowe inni mówią że to tylko coś z krążeniem i sami nie wiemy o co chodzi

Tomasz 2014-05-06, 15:06