Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Bardzo proszę o informację co mam dalej robic. Lekarz rodzinny bagatelizuje sprawe , a ja mam stałe zawroty głowy, neurolog dał mi nilogrin 2x1 . Jestem cukrzykiem II typu., ośrtedniej budowie ciała.

Bardzo proszę o informację co mam dalej robic. Lekarz rodzinny bagatelizuje sprawe , a ja mam stałe zawroty głowy, neurolog dał mi nilogrin 2x1 . Jestem cukrzykiem II typu., ośrtedniej budowie ciała.

MRI GŁOWY.
W istocie białej prawego płata czołowego oraz w okolicy trójkąta komory bocznej lewej widoczne są pojedyncze ogniska( największe o wymiarach ok. 6x3 mm w prawym płacie czołowym)hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu -zmiany niecharakterystyczne w badaniu MRI, mogące odpowiadać zmianom naczyniopochodnym niedokrwiennym.
Prominentne przestrzenie okołonaczyniowe w lokalizacji jąder podkorowych. Krwawienia wewnątrzczaszkowego, zmian rozrostowych oraz obrzękowych nie stwierdza się .Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Bez patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego.
W zakresie badania : w prawej zatoce szczękowej zmiana o charakterze torbieli retencyjnej wym. Ok. 23x12 mm. Nieznaczne pogrubienie śluzówki w lewej zatoce szczękowej. W mięśniu skrzydłowym bocznym po stronie lewej widoczna gładko obrysowana zmiana o gęstości płynowej o wym., ok.9x6 mm.

Agata 2015-04-15, 19:53