Forum neurologiczne » Neurologia » Badanie MR glowy -bez i z kontrastem.Sekwencja SE,FSE,Flair,DWI,obrazy T1 i T2 zal.,trzy projekcje.

Badanie MR glowy -bez i z kontrastem.Sekwencja SE,FSE,Flair,DWI,obrazy T1 i T2 zal.,trzy projekcje.

Witam chciałabym prosić w odczytaniu rezonansu głowy mojego 17-letniego syna.Podaję cały opis z góry bardzo dziękuję.
W części przyśrodkowej lewego płata skroniowego, do tyłu od rogu skroniowego, lewego widoczne płynowe ognisko o przekroju ok 6mm, ulegające wzmocnieniu obwodowemu po podaniu kontrastu-zawał lakunarny ? do różnicowania wtórnym lub pierwotnym procesem npl, poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych.Układ komorowy śladowo asymetryczny ,nie uciśnięty i nie przemieszczony względem linii pośrodkowej ,jego wielkość w granicach normy. Niewielka szczelinowata jama przegrody przeżroczystej -wariant rozwojowy, pozostałe wewnątrz czaszkowe przestrzenie płynowe w normie.

Ewa 2014-04-16, 20:11

Witam jeszcze raz wiem mamy okres świąteczny ale bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie, moją prośbę. Bardzo się denerwuję tym opisem a zwłaszcza fragmentem o procesie npl. Proszę następne pilne badania syn będzie miał 30 kwietnia. Nie wiem czy dobrze wszystko sama rozumiem czy to dotyczy nowotworu????

Ewa 2014-04-20, 20:42