Forum neurologiczne » Neurologia » Badanie EMG a Izotek

Badanie EMG a Izotek

Czy przyjmując IZOTEK można wykonać badanie EMG?
Miałam robione badanie EMG przed przyjmowaniem Izoteku i wyszło:obustronny zespół cieśni nadgarstka w stopniu umiarkowanym....(uwagi i opis)po czterech miesiącach przyjmowania Izoteku powtórne badanie EMG i ....nerwy ruchowe i czuciowe w normie!
Jak to możliwe i czy w ogóle można brać którykolwiek wynik do wydania decyzji w związku z choroba zawodową?
Zespól cieśni prawdopodobnie jest w skali 6-stopniowej,stopień umiarkowany zaliczany jest do stopnia 4.Drugie badanie ma brak opisu.
Co o tym sądzicie.

Ania 2011-07-31, 21:13

Nie jest to lek stosowany w tego typu zaburzeniach. Najpewniej to drugie badanie nie jest precyzyjne. Warto je powtórzyć.

neuron 2011-08-01, 23:51

Lek wskazany przez dermatologa,tak się złożyło ,że miałam badanie EMG przed jego przyjmowaniem(sprawdzenie przewodzenia w zespole rowka po operacji) i w tym badaniu wyszły cieśnie(rowki też nie były idealne)Wezwanie na badania krwi związane z zespołem cieśni.Doszły mrowienia w nodze w związku z kręgosłupem i postanowili poszerzyć badanie, skierowali na ponowne EMG. Odstęp miedzy badaniami cztery miesiące.
Pewnie wezmą pod uwagę drugie badanie by nie wydać pozytywnej decyzji a nie można podważać badań lekarzy z poradni chorób zawodowych.
Powiadomiłam lekarza tel. ,że przyjmuje lek bo pani pobierając krew powiedziała ,że nie ma wpływu na badania krwi a wyników nie znam,tylko cukier wiem ,że mam w normie.
Dziękuje za odp.
Pozdrawiam.

Ania 2011-08-02, 09:28