Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Badania przy utratach równowagi, zawrotach głowy i podwójnym widzeniu

Badania przy utratach równowagi, zawrotach głowy i podwójnym widzeniu

Moje problemy zaczęły się 2 lata temu od całkowitej utraty równowagi, zawrotów głowy i podwójnego widzenia. Trwało to 3 dni. Po miesiącu objawy powtórzyły się, doszły problemy z pamięcią i mową, trwało to ok. 5 dni. W szpitalu zrobiono mi rezonans, EEG i punkcję, prywatnie zrobiłam test Western Blot, żadne z powyższych badań nic nie wykazało, jedynie na eeg zbyt dużo artefaktów, żeby odczytać wynik. Na wypisie mam napisane: ataksja, niedoczulica prawostronna, wzmożone odruchy lewostronne, w próbie Romberga pada na lewą stronę. Pogorszył mi się wzrok, okulista odesłał mnie do neurologa. W polu widzenia bardzo duże ubytki od góry. Na tym zakończyłam diagnostykę, ponieważ wyjechałam za granicę. Niestety problemy z równowagą, zawroty głowy i zaburzenia widzenia powróciły (trwają jakieś 2 dni i mijają), do tego wzrok bardzo się pogorszył. Zamykając jedno oko (teraz już obojętne które, wcześniej tylko prawe było słabsze) nie jestem w stanie nic przeczytać. Do tego sztywność karku i odgłosy, jakby coś mi w nim przeskakiwało. Często drętwieją mi nogi i ręce, kilka razy straciłam całkowicie czucie w nogach, tak jakby mi ścierpły na tyle mocno, że upadłam. Dodam, że jako dziecko miałam krótki epizod (ok. 3 godzin), w którym po potwornym bólu głowy, straciłam mowę (wiedziałam co chcę powiedzieć, ale nie potrafiłam). Lekarz podejrzewał wtedy udar, ale badania (tomografia i eeg) nic nie wykazały. Odkąd pamiętam męczą mnie bóle głowy, najczęściej z tyłu, po prawej stronie. Zaczynają się od razu po przebudzeniu i mijają po tabletkach przeciwbólowych.
Jakie jeszcze mogę zrobić badania, żeby dowiedzieć się co to może być?

Monika 2011-11-07, 22:23

Większość badań, które do tej pory wykonano jest rozumiem prawidłowa. Objawy wskazują na zaburzenie krążenia mózgowego. Warto zatem wykonać usg tętnic domózgowych i rozważyć konieczność wykonania angio-CT, a także wykluczyć zaburzenia krzepnięcia krwi czy choroby naczyń krwionośnych.

neuron 2011-11-08, 10:24

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Czy powinnam też zrobić rezonans odcinka szyjnego? (tak stwierdził jeden z lekarzy, ale nie jestem pewna czy te objawy mają jakiś związek z odc. szyjnym).

Monika 2011-11-08, 13:19

Ja z zawrotami męczyłam się ponad dwa lata .Lekarze byli bezradni zrobiłam badania wszystkie jakie były możliwe i wszystkie są dobre bez odchyleń. Aż w końcu trafiłam do najlepszych ludzi i po czterech zabiegach zapomniałam o zawrotach to jest wręcz niewiarygodne dla lekarzy też. Mogą pomóc .Jestem z Wrocławia.

Aneta 2011-11-29, 21:45

Co do rezonansu to powinien zadecydować o tym lekarz prowadzący. Najlepiej wykonać wymienione wyżej badania celem dokończenia doagnostyki.

neuron 2012-01-05, 21:29