Forum neurologiczne » Neurologia » Ataki paraliżu przy kompresji rdzenia przedłużonego

Ataki paraliżu przy kompresji rdzenia przedłużonego

Witam.
W lipcu 2009r miałem następujący atak: czułem się jak sparaliżowany, nie mogłem wypowiedzieć słowa (moja twarz zwłaszcza szczęka i język zachowywały się tak jak przy zastrzyku znieczulającym przed wyrwaniem zęba) nogi mi się ugięły ręce miałem bezwładne czułem się jakbym był pijany. Po kilku minutach wszystko ustąpiło. W sierpniu 2010 sytuacja się powtórzyła. Przed i po tych zdarzeniach miewałem częste bóle głowy w części tylnej z prawej strony.
Zrobiłem sobie Rezonans Magnetyczny głowy. Opis: odmiana rozwojowa w postaci obecności dodatkowej komory mózgowia - tzw. jamy Vergi. Wyraźna kompresja rdzenia przedłużonego na wysokości prawej oliwki przez prawą t. kręgową. Proszę o pomoc i wyjaśnienie co mi może dolegać?

Mariusz 2011-04-04, 21:49

Opisana zmiana (kompresja rdzenia przedłużonego na wysokości prawej oliwki przez prawą t. kręgową) może przedstawiać się pod postacią opisanych dolegliwości. Należy z wynikiem skonsultować się z neurologiem/neurochirurgiem. Należy rozważyć kierunek leczenia (chirurgiczne?). Należy także kontrolować ciśnienie tętnicze krwi, leczyć ewentualne nadciśnienie tętnicze.

neuron 2011-04-04, 22:08