Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Ataki jednostronnego paraliżu z niedosłuchem i problemy z cewką moczową

Ataki jednostronnego paraliżu z niedosłuchem i problemy z cewką moczową

W marcu 2006 przeszedłem (po grypie a raczej w jej trakcie) *coś udaropodobnego* byłem sparaliżowany prawostronnie - wszystko puściło po podaniu końskiej dawki sterydów- został mi tylko niedosłuch ucha prawego, incydent podobny zdarzył się pół roku później (bez objawów grypy) takich incydentów miałem do czasu były jeszcze dwa, podam wynik rezonansu :
badanie MR wykonano w sekwencjach SE, TSE,FLAIR.w obrazach T1,T2 i PD zależnych w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Badanie to podmiotowo zmian patologicznych nie wykazuje. Układ komorowy położony pośrodkowo, nieznacznie poszerzony, głównie w zakresie rogów tylnych, nieucisnięty. Przykomorowo zwłaszcza wokół rogów czołowych komór bocznych w istocie białej stwierdza się ogniska hiperinensywne w obrazach T2 i FLAIR o długości 3-4 mm. Kolejne ognisko widoczne jest również w trójkącie komorowym po stronie lewej, które ma długość do 5 mm. Obraz może odpowiadać zmianom o charakterze demielizacyjnym. Kolejny rezonans z tego roku : W obu półkulach mózgu wokół komór bocznych liczne różnej wielkości, hyperintensywne (w obrazach T2- zależnych i FLAIR) zmiany ogniskowe o charakterze zmian diemielinizacyjnych. Zmiany w większości drobne, wokół rogów przednich i tylnych zlewają się w większe obszary o rozmytych zarysach. Liczne drobne zmiany widoczne w obrębie ścieńczałego ciała modzelowatego.
Jak do tej pory lekarze wykluczyli u mnie SM oraz chorobę mitochondrialną, stan mojego zdrowia nie jest najlepszy, mam uszkodzony błędnik a co nagjorsze pogarszają się problemy z cewką moczową( mega nadwrażliwość). nie mam już sił na tą całą chorobę, może Pani doktor mi pomoże w diagnozie? mam 26 i ciągle nie wiem na co choruję- mój lekarz chyba też nie wie, nie wiem co dalej robić, proszę o pomoc

Tomasz 2010-10-17, 19:40

Z opisu neurolog wykluczył SM. Zatem możliwe że jest to 1. neuroinfekcja, 2 choroba autoimmunologiczna. Warto wykonać badania pod kątem przeciwciał w chorobach układowych.

Tomoo 2010-11-02, 18:48