Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Atak zawrotów głowy oraz zaburzenia równowagi po urazie nerwu V

Atak zawrotów głowy oraz zaburzenia równowagi po urazie nerwu V

Witam,

Dziś odebrałam wynik z badania MR głowy. Było to badanie kontrolne(w lutym 2011 miałam atak strasznych zawrotów głowy, oraz zaburzenia równowagi) po urazie nerwu V po lewej stronie w rozpoznaniu prawdopodobna przyczyna: wyrastająca ósemka, która usadowiła się w okostnej. Byłam badana również po kątem SM (po badaniu MR i punkcji zostało to wykluczone, po pół roku miałam zrobić kontrolny rezonans. Niestety wizytę kontrolną z okazaniem wyniku mam dopiero w marcu, a z opisu nie wiele rozumiem co napędza we mnie ogromny nie pokój. Bardzo proszę o pomoc.

Wynik:
Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE, FSE (obrazy T1-i T2-zależne) oraz w sekwencji FLAIR i DWI-EPI, w płaszczyznach strzałkowych, wieńcowych i poprzecznych. Badanie MR wykazuje obecność kilku drobnych ognisk hiperintensywnych w sekwencji FLAIR i w obrazach T2-zależnych. Lokalizują się przykomorowo w sąsiedztwie trójkątów komór bocznych, a jedno podkorowo w lewej okolicy ciemieniowej. Obraz MR ze względu na małe wymiary zmian nie jest jednoznaczny, budzi jednak podejrzenie procesu demielinizacyjnego. Bruzdy móżdżku są nieco szersze w stosunku do wieku. Nie uwidoczniono ognisk podnamiotowych. Poza tym obraz mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy. W sekwencji DWI-EPI w zakresie mózgowia nie stwierdza się obszarów ograniczonej dyfuzji.

Kamila 2012-02-10, 23:42

Zmiany demielinizacyjne mogą wymagać pogłębienia diagnostyki. Wykluczono u Pani SM, ale należy jeszcze wykluczyć choroby zakaźne tj. borelioza, choroby układowe.

neuron 2012-02-11, 15:29