Forum neurologiczne » Neurologia » 3 przepukliny a uczucie odrętwienia nogi

3 przepukliny a uczucie odrętwienia nogi

Witam. Badanie rezonansem wykryło u mnie przepuklinę L2/L3 z niewielkim modelowaniem worka oponowego, zwężeniem kanału lewego i cechami ucisku korzenia nerwowego L2; wypuklinę L3/L4 z modelowaniem worka oponowego i nieznacznym zwężeniem kanału międzykręgowego; na poziomie L4/L5 tylna przepuklina z silnym modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych; na poziomie L5/S1 znaczna tylna przepuklina z silnym modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych, w znacznym stopniu po lewej stronie, ucisk korzenia nerwowego L5, obustronne silne modelowanie korzeni nerwowych S1. Poza tym obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych L4/L5, L5/S1 oraz zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów L5-S1. Od jakiegoś czasu czuję, że lewa noga jest tak jakby lekko odrętwiała, czasem chodząc czuję jakby *omdlewała* i muszę chwilę odpocząć lub się czegoś przytrzymać. Silne napady bólowe pojawiają się co kilka miesięcy, uniemożliwiają one wtedy normalne funkcjonowanie przez kilka dni, nie pomagają wtedy żadne leki przeciwbólowe. Między napadami czuję ucisk w kręgosłupie, mam problemy z dłuższym siedzeniem/leżeniem, zwłaszcza w jednej pozycji.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i w jakiś prostszy sposób objaśnić wyniki rezonansu? Boję się, że niezbędna może być operacja a takowej chciałabym uniknąć. Dodam, że mam 22 lata.

Paula 2014-08-12, 21:30

Mam to samo .jakie miałaś zalecenia.u mnie neurochirurg nie zakwalifikował do operacji.fizykoterapia i ćwiczenia nic nie dają .mirekne@wp.pl

mirek 2014-08-21, 11:29