Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Znacznie poszerzony zbiornik rdzeniowo-móżdżkowy a zmiana wrodzona

Znacznie poszerzony zbiornik rdzeniowo-móżdżkowy a zmiana wrodzona

Badanie głowy w obrazach T1, T2, /sag., ax./, flair, DWI /ax./.
o ile to ma jakies znaczenie

zapomnialem dopisac, że chciałem sie dowiedziec jaki to ma wplyw na zycie, zdrowie, funkcjonowanie organizmu... Czy to cos powaznego czy nie

Bartek














Bartek 2012-03-27, 20:15

Jeśli są poprzednie badania to należy je porównać. Najlepiej aby wynik badania osobiście ocenił lekarz porównując z badaniem neurologicznym. Można skonsultować się z neurochirurgiem.

neuron 2012-03-30, 18:22

Na tomografii nic nie wyszlo, bedzie jeszcze EEG glowy, na poprzednim rezonansie tez nic nie wyszlo

Obecnie mam 16 lat, rezonans poprzednie byl robiony ok. 6 lat temu, tez glowy, ale nic nei wyszlo, czy moze wplyw na to mial wypadek rowerowy z przed ok. roku ? po tym mialem wlasnie tomografie i nic, po wypadku mialem wstrzas, utrata przytomnosci, chwilowe klopoty z mową i słuchem oraz równowagą.

PS: uderzyłem lewą skronią o garaż, jechałem z prędkością ok. 60-70km/h

Bartek 2012-03-30, 19:27

Badanie głowy w obrazach T1, T2, /sag., ax./, flair, DWI /ax./.

chciałem sie dowiedziec jaki to ma wplyw na zycie, zdrowie, funkcjonowanie organizmu... Czy to cos powaznego czy nie

info dodatkowe:

Na tomografii nic nie wyszlo, bedzie jeszcze EEG glowy, na poprzednim rezonansie ( kilka lat temu ) tez nic nie wyszlo.

Obecnie mam 16 lat, rezonans poprzednie byl robiony ok. 6 lat temu, tez glowy, ale nic nei wyszlo, czy moze wplyw na to mial wypadek rowerowy z przed ok. roku ? po tym mialem wlasnie tomografie i nic, po wypadku mialem wstrzas, utrata przytomnosci, chwilowe klopoty z mową i słuchem oraz równowagą.

PS: uderzyłem lewą skronią o garaż, jechałem z prędkością ok. 60-70km/h
Przepraszam za pomylke, ale ma byc Znacznie poszerzony zbiornik rdzeniowo-móżdżkowy ( zmiana wrodzona )

Buggie 2012-05-07, 16:43