Zespół Retta

Witam,
Mam pytanie, czy możliwe jest zdiagnozowanie Zespołu Retta u 14-leniej dziewczynki, u której mowa nie zanikła? Komunikuje się z otoczeniem, często stosuje echolalie. Ma stwierdzony autyzm z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Niepokoi mnie sfera ruchowa mojej uczennicy. Obserwuję u niej coś w rodzaju ataksji ruchowej. Ma znaczne problemy z czynnościami samoobsługowymi, z wykonywaniem poszczególnych etapów tych czynności (mycie rąk, przebieranie się, zakładanie plecaka, robienie kanapki itp.) Wracając po 10minutowej przerwie nie pamięta na którym krześle siedziała. Nie potrafi schylić głowy i popatrzeć na kartkę która leży na ławce. Ręce ma jakby z lekkim przykurczem. Cierpi na zaparcia, ma bardzo wzdęty brzuch. Wiem, że trudno powiedzieć cokolwiek po tym krótkim opisie. Martwi mnie jednak stan mojej uczennicy. Jej mama twierdzi,że badania neurologiczne są w normie,ale po moich obserwacjach odnoszę inne wrażenie. Do jakiego specjalisty rodzice powinni udać się ze swoją córką? Pozdrawiam serdecznie,

Beata 2015-10-13, 20:38