Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zmiana demielinizacyjna w mózgu a drętwienie rąk i nóg, ból między łopatkami i oczopląs

Zmiana demielinizacyjna w mózgu a drętwienie rąk i nóg, ból między łopatkami i oczopląs

Witam.
prosze o interpretacje rezonansu magnetycznego:

Badanie MRI wykonane w sekwencji SE i IR,obrazy T1 i T2-zależnie uwidoczniło w sąsiedztwie rogu tylnego komory bocznej lewej ognisko 17x10x9 mm o podwyzszonej intensywności sygnału w obrazach t2.Zmiana nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu.
Obraz niejednosnaczny może odpowiadać zmianie demielinizacyjnej lub naczynio pochodnej -niedokrwiennej.
w sekwencji DWI nie stwierdza sie obecnosci ognisk mogących odpowiadać udarowi niedokrwiennemu.

mam jeszcze objawy:
drętwienie rak i nóg
okropny bół miedzy łopatkami przy kręgosłupie najbardziej jak leze
podobno oczoplas niewielki
i czasem łapiemnie takie dziwne uczucie ze moge cos chwycic w reke ale mam wrazenie ze wypadnie mi z reki.
cały czas jestem zmeczona i senna ,szybko sie mecze i do tego ostatnio zapadłam na depresje od ponad tygodnia biore proszki na depresje
obecnie mam skierowanie za miesiac na punkcje kręgosłupa w kierunku SM.
zaznacze ze moja siostra od8lat mapodejrzenie SM.ma zmiany na muzgu ale kilka a nie jedna jak Ja.
Czy to moze byc SM pomimo ze jest tylko jedna zmiana w potylicy lub czy to prawda ze moze to byc jakistetniak lub jakis guz?
prosze o odpowiedz czy moge sie spodziewac zemoga podejrzewac jakis guz bo jak moj neurolog powiedział ze to dos duza zmiana.dwa lata temu miałaam robiony RM i nic nie było.
Czy ktos spotkał siez podobnymi objawami?
ale

Gosia 2013-03-10, 00:56

Witam Cie, ja mam podobne objawy, z tym ze zamiast dretwienia nog i rak mam oslabiona sile miesni ,drgania miesni-diagnozy szukam 6 lat i nic-przeczytaj sobie moj watek pieczenie i klucie w calym ciele po odchudzaniu.

kamila 2013-03-24, 09:01