Forum neurologiczne » Urazy » Zmęczenie, ogłuszenie i ból głowy po wcześniejszym uderzeniu

Zmęczenie, ogłuszenie i ból głowy po wcześniejszym uderzeniu

Witam, mam następujące pytanie

15 lutego b.r. uległam wypadkowi (najkrócej mówiąc koń kopnął mnie w głowę, w okolice prawej skroni - na szczęście miałam na głowie kask i prawdopodobnie to uratowało mi życie)
Natychmiast po zdarzeniu wyskoczył mi krwiak wielkości pięści w okolicy skroni. Nie straciłam przytomności ale *zresetowało* mnie na kilka/kilkanaście minut przed zdarzeniem. Oprócz bólu czułam ogromne ogłuszenie, było mi niedobrze, panikowałam.
Wykonane prześwietlenie nie wykazało pęknięcia czaszki.

Po kilku dniach krwiak powoli zaczął *rozchodzić się* po twarzy, miałam całe czerwone oko. Po ok 2 tygodniach nie było na pierwszy rzut oka śladu po zdarzeniu. Niestety w miejscu kopnięcia pozostał ślad, zgrubienie (nie widoczne na pierwszy rzut oka ale wyczuwalne bez problemu gdy dotknie się ręką).

Konsultowałam się później z lekarzem i dowiedziałam się, że jeśli nic się niepokojącego nie dzieje, mam uważać ale nie martwić się. Przez cały czas do ok tygodnia temu było ok - powoli wracałam do aktywności fizycznej, treningów - nie było żadnego problemu *fizycznego*, pojawiał się jedynie lekki ból w momencie gdy dotykałam zgrubienie.

W tej chwili, od ok tygodnia zaczynam się nienajlepiej czuć - jestem ciągle zmęczona, bardzo szybko męczą mi sie oczy (jeśli to istotne mam wadę wzroku -2), dodatkowo od wczoraj czuję jakby *ogłuszenie* w okolicy prawego ucha, takie dziwne uczucie które promieniuje na całą głowę, szczególnie na prawe oko. Dodatkowo miejsce zgrubienia boli bardziej, nawet przy lekkim dotyku. Prawdę mówiac jestem troche zaniepokojona i nie wiem co dalej robić.

Przypuszczam że powinnam odwiedzić lekarza - ale nie wiem jakie badania powinnam wykonać. Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś z Was miał również podobne objawy po 3 miesiącach od wypadku.

Sparrow 2011-05-27, 22:48

Może to być pozostały krwiak, który jeszcze się nie wchłonął. Tak naprawdę jeśli CT nie wykazało żadnych niepokojących zmian to prawdopodobnie nic się nie dzieje. Trudno także doradzić jakie badania zrobić, ponieważ wpierw powinien osobiście zbadać Panią lekarz.

neuron 2011-05-30, 22:46

Dziękuję za odpowiedź :) miałam robione prześwietlenie rentgenowskie głowy zaraz po wypadku a później również szczęki, gdyż było podejrzenie złamania. Więcej prześwietleń nie miałam robionych

Sparrow 2011-05-31, 16:43