Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Zmęczenie, duszności i śnieg optyczny po dziecięcym porażeniu mózgowym

Zmęczenie, duszności i śnieg optyczny po dziecięcym porażeniu mózgowym

Witam,
W dziecinstwie mialem Dzieciece Porazenie Mózgowe. Naszczęście była to chyba lekka postać bo dzisiaj jestem sprawnym człowiekiem. Nie wiele pamiętam, ale wiem że miałem różne rehabilitacje np. na gumowej kuli.
Jednak dręczy mni kilka objawów:
-przewlekłe zmęczenie
- duszność - niemożność nabrania pełnego oddechu. Robiłem RTG klatki pierwsiowej - ok, badania mogące świadczyc o problemach sercach - bez zarzutow. Mimo to spirometria wyszła jak *u palącego 70cio latka*, próba z lekami przeciw alergicznymi wyszła negatywnie.
- ŚNIEŻENIE OPTYCZNE

Ta duszność wygląda tak, że mam uczucie jakieś blokady, ograniczenia na poziomie klatki piersiowej które nie umożliwia mi pełnego nabrania oddechu.

Czy to może być pozostałość po DPM z dziecnistwa np. sztywność mięśni żebrowych, ich stałe napięcie ktore uniemożliwia mi pełnego oddechu ?

Ferum 2011-05-14, 06:46

Możliwe, że taki związek jest możliwy. Czy konsultował się Pan z neurologiem? Może warto wykonać kontrolne MR głowy.

neuron 2011-05-15, 21:21

Nie, nie byłem u neurologa. A co może mi powiedzieć rezonans ? I czy jest to drogie badanie ?

Ferum 2011-05-15, 22:12