Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zespół niespokojnych nóg po operacji biodra

Zespół niespokojnych nóg po operacji biodra

Nie wiem już gdzie mam się zwrócić z tym problemem. Moja mama cierpi na zespół niespokojnych nóg. 2 tygodnie temu przeszła operację biodra. Ma wstawioną endoprotezę. Wszytko byłoby w porządku gdyby nie miała tego kręćka w nogach, który coraz bardziej się pogłębia. Przed operacją cały czas chodziła więc schorzenie te odczuwała tylko na wieczór i leki (madopar) brała wyłącznie na noc. W tej chwili ponieważ dużo leży lek ten przyjmuje częściej i chyba coraz mniej pomaga. Gdy zaczynają jej już stopy pracować musi chodzić i kostka w operowanej nodze jest coraz bardziej opuchnięta. Proszę powiedzcie w jaki sposób mam jej pomóc. Czy oprócz Madoparu są jakieś jeszcze skuteczne leki na te schorzenie?

Hania 2012-06-20, 08:08

Na pewno nie należy samemu zwiększać dawki leku, aby nie przekroczyć dawek bezpiecznych. Można zmodyfikować leczenie, np. włączyć jeszcze jeden lek. Najlepiej udać się do neurologa osobiście.

neuron 2012-06-20, 19:49