Forum neurologiczne » Urazy » Zawroty i bóle głowy po urazie przy obszarze płynowym w płacie skroniowym

Zawroty i bóle głowy po urazie przy obszarze płynowym w płacie skroniowym

Dzien dobry ! Mam pytanie * 10 lat temu miałem uraz głowy Po roku zrobiłem KT neurolog stwierdził ze wszystko jest dobrze Niestety zawroty i bole nie ustepoway Poszedłem raz jeszcze na KT i mam wynik taki*W płacie skronowym lezy obszar płynowu 24x25x15mm lewym 15x14x11mmOdcinkowo poszerzone przezstrzenie podpajeczynówkowe płatów czołowych WNIOSKI Strefy gliozy w ewym płacie czołowym i skroniowym. Jamy pokrwotoczne? obu płatów skroniowych Rozp. nastepstwa urazów głowy Neurolog dał mi skierowanie na REzonans Magnetyczny i powiedział ze musi byc w 100% pewien leczenia Czy to cos powaznego , mam sie czegos obawiac? mam 38 lat Pozdrawiam.

MIREK 2011-05-28, 14:20

Są to typowe zmiany pourazowe. Glioza to nienowotworowy przerost i rozrost gleju. Obszar płynowy może być torbielą pajęczynówki lub krwiakiem. Dlatego wymagana jest dalsza diagnostyka. Jest to prawdopodobna przyczyna dolegliwości.

neuron 2011-05-30, 17:53

Dzis odebralam wyniki MR- mozgu:babanie wykonano w sekwencji SE w obrazachT1,T2pd-zaleznych i trim, uwidoczniono:Nieliczne ogniska gliozy-najpewniej naczyniowo-pochodnej niedokrwiennej zlokalizowane w podkorowej isticie bialej platow potylicznych obu polkul mozgu i plata czolowegolewej polkuli mozgu, dalej wszystko jest prawidlowe. Bardzo prosze o odpowiedz- co to sa te ogniska gliozy ,i skad sie wziely? badanie bylo wykonane z kontrastem. Mam 54 lat skierowanie dostalam od neurologa z powodu zaburzen rownowagi, bolami nog,omdleniami bez utraty przytomnosci. wczesniej mialam wykonane EEG :Zapis o dyskretnych cechach nieprawidlowych z obecnoscia aktywowanych przez HW grup fal theta 7,8Hz w lewej okolicy skroniowej na tle zapisu zablokowanym rytmem alfa i obfita czynnoscia szybka beta.

Elzbieta 2012-02-23, 16:51

Nie wydaje się, aby opisane zmiany powodowały opisane objawy. Należy wykluczyć jeszcze przyczyny kardiologiczne, wykonać np. holter ekg oraz echo serca. Opisane zmiany - gliozy- są to zmiany *stare* niedokrwienne, na pewno wskazane leczenie polocardem lub aspiryną 150mg z osłoną żołądka np. gasec.

neuron 2012-02-25, 16:24

23.02.2012r uległam wypadkowi drogowemu.W MR odcinka lędzwiowego wykazało wypuklinę międzykręgową. MR odcinka szyjnego także wypuklinę międzykręgową. Mam niedoczulicę prawej strony ciała, bóle głowy, sztywność karku, ból między łopatkami promieniujący do szyi ,głowy i okropny ból w klatce piersiowej, drżenie prawej ręki i nogi. Triglicerydy poprawiły się z 420 na 377. 21.02.2013r zrobiłam MR głowy z kontrastem . Zaniosłam poprzedni MR w którym napisano ,że wszystko OK. Obecny MR to: Kontrolne badanie MR wykonano w sekwencji SE w obrazachT1,T2, pd-zależnych i trim, w płaszczyznach poprzecznych ,strzałkowych i czołowych, dwufazowo porównano do badania MR wykonanego w dn 05.04.2012 wykazało obraz objętych badaniem struktur taki jak w badaniu poprzednim.
W badaniu MR głowy uwidoczniono:
Drobne pojedyncze ognisko gliozy- najpewniej naczyniowo-pochodnej niedokrwiennej zlokalizowane w podkorowej istocie białej płata czołowego lewej półkuli mózgu.Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez zmian patologicznych.Pień mózgu prawidłowy. Umiarkowane poszerzenie płynowych przestrzeni kory płatów czołowych i skroniowych. Nie wykazano ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie objętych badaniem struktur. Reszta opisu jest prawidłowa .PROSZĘ o wyjaśnienie opisu. Dziękuję.

Katarzyna44 lata 2013-02-27, 23:36