Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Zawroty i bóle głowy oraz uczucie spychania w lewą stronę przy oponiaku

Zawroty i bóle głowy oraz uczucie spychania w lewą stronę przy oponiaku

Witam,
Mam 62 lata i od dłuższego czasu odczuwam:
-bardzo silne bóle głowy.Często pojawiające się rano a nawet budzę się w nocy. Czasami gdy usiądę mijają.
-gdy idę uczucie *spychania* głównie w lewą stronę(nie mogę temu zapobiec-pewna nieświadomość).Trwa to ok 10*.
Miałam wykonane MR głowy.Proszę o wyjaśnienie opisu.
W okolicy ciemieniowej prawej w odległości 13mm od sierpa mózgu stwierdza się obecność oponiaka o śr 15mm i wys 12mm.
Stwierdza się również aplazję odcinka P1lewej tętnicy mózgu tylnej,która dalej są zaopatrywana w krew poprzez tętnice łączącą tylną.Hipoplastyczny jest odcinekA1lewej tętnicy mózgu przedniej.
Brzmi to bardzo groźnie, czy rzeczywiście jest to sprawa poważna.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Aga 2011-12-02, 12:58

Wykryto zmianę łagodną nowotworową w postaci oponiaka do leczenia operacyjnego? Poza tym nieprawidłowe wykształcenie tętnicy tylnej mózgu lewej, zmiana wrodzona, a także lewej tętnicy mózgu przedniej. Zmiany naczyniowe mogą przy współistniejących obciążeniach internistycznych wpływać na zaburzenie krążenia mózgowego. Wymagana jest konsultacja neurologiczna i ewentualna dalsza diagnostyka.

neuron 2011-12-07, 21:20