Forum neurologiczne » Urazy » Zawroty głowy, drętwienie kończyn i senność po urazie głowy i kręgosłupa

Zawroty głowy, drętwienie kończyn i senność po urazie głowy i kręgosłupa

9 miesięcy temu przeżyłam wyladek komunikacyjny, jechałam z dużą prędkością, gdy inny samochód zajechał mi drogę, wyszłam o własnych siłach z samochodu przerażona, ze się pali (poduszki powiertzne aktywowane), świadomość na chwilę straciłam. Z SOR - u zostałam wypisana tego samego dnia. Od tej pory leczę się u neurologa i ortopedy. Zjadam codziennie Vicebrol Vorte, Nootropli 2400, ale moja głowa w dalszym ciągu jest jakaś niemrawa - mam zawroty głowy, mętlik w głowie, czasami słabszą lewą stronę, drętwieją mi kończyny dolne i górne. Czasami boli głowa, muszę dużo spać, męczę sie szybko, zwłaszcza pracując intelektualnie. Ostatnio wykonałam RM głowy, wszystko jest ok, niepokoi mnie tylko jedna rzecz - migdałki móżdżku położone na wysokości otworu potylicznego wielkiego. Czy to jest norma czy nieprawidłowość. Robiłam też TK kregosłupa szyjnego - protruzja dwóch krązków modelująca worek oponowy. Wyniki ogólnie nie są najgorsze, a ja czumę się zmęczona złum samopoczuciem.Czasami myślę, że to moja psychika choruje, a nie ciało. Straciłam już cierpliwość.

Krówek 2011-12-01, 00:09

Opisane umiejscowienie migdałków móżdżku na wysokości otworu wielkiego może sugerować zespół Arnolda-Chiariego. Poza zmianami w odcinku szyjnym kręgosłupa, najpewniej pourazowych, nie opisano żadnych nieprawidłowości. Można udać się na rehabilitację ruchową.

neuron 2011-12-03, 18:12