Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zaburzenia wymowy wskutek przylegania dalszej części języka do podniebienia

Zaburzenia wymowy wskutek przylegania dalszej części języka do podniebienia

Od pewnego czasu miewam bardzo kłopotliwy problem z...językiem. Gdy przyjrzałam się bliżej temu problemowi,to zauważyłam,że podczas mówienia *dalsza* jego część przylega mocno do podniebienia. Gdy próbuje coś powiedzieć to zamiast słów z mojej buzi wydobywa się bełkot. Mniewa on różne nasilenia i czasami zanika... *Bełkotowi* towarzyszy suchość w ustach.

Podobną sytuację miałam ok.6 lat temu,ale przeszło samo...Miałam robioną tomografię i rezonans które nic nie wykazały.Przypisywano mój problem nerwom.Wypisali recepte na leki psychotropowe. Łykam skrupulatnie każdą maleńką tableteczke a język jak się *plątał* tak się pląta... Nie znają przyczyny...

Zastanawia mnie czy mój problem może mieć coś wspólnego z całym mnóstwem bolesnych i bezbolesnych *gulek* które wyskakują mi na szyi,gardle i głowie(w tym trzy na podgardlu)...Pani doktor powiedziała,że to nic takiego,że jak będzie się działo coś złego to mam przyjść.

Boli mnie także mały palec u nogi...tak dziwnie jakoś... pisze o nim bo może mieć związek...

Czy ktoś potrafi mi pomóc?

g-oska 2010-02-18, 07:54