Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Zaburzenia snu u niemowlęcia

Zaburzenia snu u niemowlęcia

Witam serdecznie,
Mam kłopot z moim 14 msc .synkiem .Do 3 msc .życia przesypiał całą noc , Potem coś się zmieniło , myślałam ,że może ida mu zęby ...? , ale pierwszy pojawił sie dopiero po ukonczeniu 10 msc .Wojtuś budzi się co godzinę , jest noc ,że jak zaśnie o 21 to budzi się o 24 - i wówczas jak dostanie mleko , to zasnie i spi np.do 3 a nastepnie ponowna pobódka o 5 i 6 - natomiast jeżeli nie dostanie flachy to zdarza sie i tak ,że od 24 nie spi do 4 rano i nie można go uspokoić .Wyglada to tak , jakby w ogóle nie zapadał w fazę głębokiego snu .Próbowłam zmieniać mu ułożenie łóżeczka , śpi z nami w łóżku w jednym i drugim pokoju - i nic to nie zmienia .
Nocy nie odsypia również w dzień - śpi po godzinie .Ostanio bylismy na urlopie , na wyjeździe i tam odziwo wszystko wyglądało inaczej - w dzien potrafił spać po 3 godziny a w nocy budził się tylko raz ,żeby napić się herbatki , po czym zasypiał dalej.Nie wiem już co robić .Chciałam mu kupić Neospazminę , ale nie wiem czy to dobry pomysł bez konsultacji z lekarzem .Nasz lekarz twierdzi ,że sa takie dzieci i z tego wyrośnie , ale ja już nie mam sił .Pracuję i jestem wykończona ...Prosze o pomoc, czy wizyta u neurologa jest nam potrzebna ?

Iwona 2012-07-18, 13:26

Nie jest konieczna wizyta u neurologa. Nie wynika to z zaburzeń neurologicznych. Niestety niektóre dzieci tak mają. Trzeba to przeczekać ewentualnie skonsultować się z pediatrą.

neuron 2012-07-18, 19:31

Witam,
bardzo dziekuję za odpowiedz.no cóż , w takim układzie pozostaje czekać . nasz lekarz pediatra też , tak twierdzi ,że są takie dzieci ...niektóre wyrastają po 3 roku życia :( nie mniej jednak spędza mi to sen z powiek i najzwyczajniej w świecie się martwię , zwłaszcza ,że starsza córka była zupełnie inna niż mały gwiazdor .
pozdrawiam serdecznie:)

IWONA 2012-07-20, 11:27