Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zaburzenia czucia w palcach i części dłoni

Zaburzenia czucia w palcach i części dłoni

Witam od pół roku mam zaburzenia czucia w palcach i częsci dłoni badanie MR nbie wykazalo odchylen od normy wiec to nie nerwy obwodowe, nie odczuwam tez zadnego działania alkoholu niezaleznie od ilości i rodzaju rezonans głowy nie wykazał nic nieprawidłowego, mam wysokie cisnienie, pale i mysle że doszlo do jakis moze mikrouszkodzen mozgu co zrobic?














ania 2011-02-16, 16:03

Być może to wynik nadciśnienia tętniczego, cukrzycy czy palenia papierosów (zaburzenia krążenia). Nie można także wykluczyć, że uszkodzeniu uległy nerwy kończyny górnej (np. nerw łokciowy), czego MR kręgosłupa i głowy nie wykaże. Jeśli doszłoby do zmian w mózgu, zostałyby opisane w MR.

neuron 2011-02-16, 23:37

Zaburzenia czucia np u mnie pojawiają się po wypiciu energy drinków, papierosie, marihuanie, alkoholu, kawie. Zazwyczaj mija mi to po 2 tygodniach. Z alkoholem jest tak, że nie potrafię się upić nawet gdy wypiję mega ilość alkoholu a zawszę słynąłem z bardzo słabej głowy, jedynie na drugi dzień pojawia się normalnie kac i oczywiście obniżone czucie w palcach i wydaje mi się że na prawie całym ciele co sprawia że nie mogę np wyciągnąć sobie strupka z oka albo podrapać po nosie, ani innych rzeczy które wymagają większej precyzji. Nie wiem co to może być, najważniejsze badania miałem robione, wyszło że jestem zdrów jak ryba ;/ jednak to mnie nie ucieszyło. Co to może być...

Squirell 2012-12-20, 01:30

Wyczytałem że częste spożywanie alkoholu może uszkodzić nasz dotyk ale czy kameralna impreza i picie 2 razy w miesiącu albo czasem jeszcze mniej, może szkodzić w ten sposób?

Squirell 2012-12-20, 01:33