Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zaburzenia czucia i osłabienie kończyn dolnych i niepewny chód

Zaburzenia czucia i osłabienie kończyn dolnych i niepewny chód

Witam. W lipcu 2010r. zostalam przyjeta do szpitala na oddzial neurologiczny z powodu zaburzen czucia i oslabienia konczyn dolnych.W badaniu czucia wyrazna przeczulica w zakresie podudzi i stóp.Nieco wzmozone odczuwania bodzcow powyzej dermatonu Th11-Th12,chod niepewny.W Mr kregosłupa piersiowego na wys.Th9 sródrdzeniowego obszar hyperintensywny w czasie T2-zaleznym o długosci 14-15mm(zmiana demielinizacyjna,niedokrwienna).W badaniu płynu mozgowo-rdzeniowego dodatni wskaznik Tiblinga,prazki onkologiczne -badanie w toku.Po odebraniu tego wyniku z prazkow okazalo sie ze nie ma co sie martwic.Wiec zrobilam tez badanie na potencjały,w badaniu wyszlo wszystko wpozadku.8 marca tego roku miałam robiony znow MR kregosłupa piersiowego wyszło ze zmizna jest dyskretnie wieksza .Jak w badaniu poprzednim w sródrdzeniowej lokalizacji rdzenia na poziomie Th9 widoczny ma odcinek dl.20-22mm w osi CC(i wielkosc ok.5mm w wym.Ds i Ap)Opisalam miej wiecej moj przypadek do dnia dzisiejszego mam problem z tym do konca nie jestem zdiagnozowana...jestem z Legnicy prosze dac mi jakies wskazowki co robic dalej bo naprawde ta choroba niezdiagnozowana sprawia mi bol w codziennych czynnosciach ......pozdrawiam...

Aleksandra 2011-05-30, 16:50

Mogą to być objawy stwardnienia rozsianego. Choć wymagana jest dalsza diagnostyka, którą można kontynuować np. we Wrocławiu. Skoro ma Pani trudności w poruszaniu odradzam dalsze wyprawy.
http://www.rynekmedyczny.pl/Szpitale,Stwardnienie_rozsiane_i_inne_choroby_demielinizacyjne_o%C5%9Brodkowego_uk%C5%82adu_nerwowego,Wroc%C5%82aw,wroc%C5%82awski,dolno%C5%9Bl%C4%85skie,p,GJZXAOOZVDOLI,1

neuron 2011-06-01, 18:08

Tak moze SM ale bylam badana pod tym wzgledem....i to jest teraz pytanie tak jak pisalam w potencjalach nic nie wyszlo ani w np.rezonansie głowy....tylko to ze jest uszkodzenie tego rdzenia.....ale podejzewam ze moze byc tak ze SM moze sie ukazac za pare lat.A pisze dlatego tak bo wiem bo moja mam choruje na Sm po 10 latach dopiero stwierdzili ta chorobe.A byla leczona na co innego.....

Aleksandra 2011-06-01, 21:44