Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Wzmożone napięcie mięśni i liczne torbiele w mózgu u niemowlęcia

Wzmożone napięcie mięśni i liczne torbiele w mózgu u niemowlęcia

Moja córka z powodu owiniętej wokół szyi pępowiny, urodziła się przez cesarskie cięcie. Lekarz wykrył na mózgu kilkanaście torbieli i zdiagnozował wzmożone napięcie mięśni. Co jest przyczyną choroby? Czy są jakieś rehabilitacje dla takich dzieci? Czy dziecko wyzdrowieje? Ma 4 miesiące.














Miecia 2011-02-21, 13:42

Wzmożone napięcie mięśniowe jest prawdopodobnie związane ze zmianami w mózgu. Szkoda, że nie przepisała Pani wyniku CT głowy. Należy rozpocząć rehabilitację maluszka, najpierw pod okiem specjalisty, potem samemu w domu. Przynosi to dobre efekty, dosyć szybko.

neuron 2011-02-21, 23:49

Nie przejmuj sie moja córka po urodzeniu miala wykryte napięcie mięsniowe trafiałam do rehabilitanta w 3 miesicu.robiłam ćwiczenia u niego i w domu po roku czau po napięciu ani śldu.dziś coreczka ma 7 lat jest bardzo wysportowaną mądrą i blyskotliwą dziewczynką wiec nie masz sie co martwiczctylko idz do rehabilitanta po odpowiedni dobór ćwiczen.pozdrawiam

asia 2011-04-09, 20:16