Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Wysoka prolaktyna a drętwienie rąk

Wysoka prolaktyna a drętwienie rąk

Nie wiem co robić od 2 lat jak nie więcej mam bardzo wysoki poziom prolaktyny, leczyłam się bromergonem, co 3 miesiące odstawianie i na nowo. Zmieniłam lekarza zrobiłam pole widzenia, dno oka. TYlko w polu widzenia są znaczne ubytki w polu widzenia. Dzis odebrałam opis rezonansu magnetycznego - niewiem jak to rozumiec:
Wynik badania:
NIe uwidoczniono zmian ogniskowych w strukturach mózgowia. Układ komorowy bez przemieszczeń, prawidłowej szerokości. Torbiel przegrody przeźroczystej 6mm, bez znaczenia klinicznego. Obraz przymózgowych przestrzeni płynowych , bez nieprawidłowości.

Przysadka w dnie siodła o wymiarach ap 10mm, poprzeczne 16mm, wysokość 5mm, Płat tylny widoczny. Płat przedni ulega jednorodnemu wzmocnieniu po podaniu gadoliny. Szypuła , okolica podwzgórza w normie. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych prawidłowe.

To jest wyniki rezonansu magn. przysadki mózgowej. Dziwne bo okulista od razu stwierdzil ze mam ucisk na skrzyżowanie neru wzrokowego. hmm

Niewiem co robić wyniki prolaktyny sa bardzo wysokie, co to znaczy ta torbiel? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Grażyna 2013-08-07, 18:09