Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Wysoka gorączka i drgawki całego tułowia

Wysoka gorączka i drgawki całego tułowia

Witam,
Mam 25 lat. Tydzień temu dostałam wysokiej gorączki, ponad 39 stopni. Po 2 godzinach dostałam mocnych drgawek/wstrząsów. Występowały przez całą noc, nad ranem gorączka zniknęła, jednak wstrząsy pozostały. Zgłosiłam się więc do przychodni, z której skierowano mnie na SOR. Tam zrobiono tomografię głowy, rentgen klatki piersiowej, badanie krwi. Badania nic nie wykazały. Skierowano mnie na obserwację do szpitala, po dwóch dniach zrobili usg brzucha, które wyszło w porządku. Podejrzewano, iż jest to na polu nerwowym, miałam więc rozmowę z psychiatrą, który to wykluczył. Przebywam już tydzień czasu na neurologii i dalej nie wiadomo co mi dolega. Badanie eeg i ekg również wyszło w porządku.

Drgawki/wstrząsy/zrywy dotyczą tylko tułowia. Ciężko je opisać. Wyglądem przypomina to jakbym dostała mocnego ataku kaszlu (chodzi o ruch tułowia do przodu). Nie ma ich gdy się poruszam, chodzę itd, natomiast występują tylko w stanie spoczynku, gdy stoję bez ruchu, siedzę lub leżę. Pojawiają się przy wydechu.
Po tygodniu pojawiają się z mniejszą częstotliwością.

Proszę o poradę, czym to może być spowodowane i jak to leczyć.
Nie zażywam na stałe żadnych leków i nigdy nie miałam żadnych problemów neurologicznych, w mojej rodzinie również nie występowały.
Pozdrawiam.

JJ 2012-11-03, 21:40