Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Wyraźna asymetria potencjałów nerwowych nerwów łokciowych

Wyraźna asymetria potencjałów nerwowych nerwów łokciowych

Otrzymałam wynik Emg, chciałabym nadmienic iz mam przepukline z ucieksiem na worek oponowy i nerw l5/S1, spondylozę szyjna (TK w grudniu)., prośba o interpretację: Z odchyleń zarejestrowano minimalne zmiany neurpgenne w mięśniach kończyn dolnych. W badaniu neurograficznym z odchylen zarejestrowana wyraźną asymetrie potencjałów nerwowych nerwów łokciowych na niekorzysc lewej strony co może swiadczyc o nieduzym uszkodzeniu tego nerwu... Czy rehabilitacja pomoże??














Ania 2010-11-17, 16:53

Przede wszystkim musi zostać rozpoznana przyczyna uszkodzenia nerwu łokciowego oraz zmian neurogennych w kończynach dolnych. Czy rehabilitacja pomoże? Właśnie zależy to od przyczyny. Niestety ze względu na brak danych klinicznych trudno mi odpowiedzieć na Pani pytanie. Więcej informacji udzieli Pani neurolog.

neuron 2010-11-18, 12:13

A czym są zmiany neurogenne??? Proszę mi powiedziec, czy jest to coś poważnego. Zmiany są minomalne czy mogą One sie pogłębic???

Anna 2010-11-20, 13:36

Zmiany neurogenne to zmiany powstająca na podłożu zmian w nerwach, układzie nerwowym, w przeciwieństwie do zmian miogennych. W tej chwili trudno mi ocenić czy jest to coś poważnego. Z opisem należy zgłosić się osobiście do neurologa.

neuron 2010-11-21, 18:23