Forum neurologiczne » Urazy » Wyraz niewielkiego zaniku podkorowego obu półkul mózgu po urazie

Wyraz niewielkiego zaniku podkorowego obu półkul mózgu po urazie

Mam pytanko co oznacza mój wynik-proszę o jasną odpowiedz
Miałam zrobiony rezonans i opis jest następujący:
rozsiane drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 -zależnych i sekwencji FLAIR przemawiające za przebytymi zmianami naczyniopochodnymi.
Nadnamiotowy układ komorowy nieco poszerzony jako wyraz niewielkiego zaniku podkomorowego obu półkul mózgu .
Nadpomne ze badanie miałam robione 2 tyg. temu po upadku jaki miał miejsce w styczniu idąc do pracy poślizgnęłam sie i upadłam na chodnik mocno uderzając głową -byłam w szpitalu i nic nie wyszło na prześwietleniu więc rezonans zlecił mi lekarz neurolog bo mam teraz straszne zawroty głowy -kilka razy dziennie. Odczuwam częsty ból z tyłu głowy i choruję na nadciśnienie tętnicze od kilkunastu lat.Wizytę u neurologa ma dopiero pod koniec miesiąca ale nie wiem czy to nic poważnego i czy szybciej nie pójść prywatnie

Basia 2012-04-12, 20:58

Opisano zaniki korowe, które wynikają najpewniej z wieku. Przebyte zmiany naczyniopochodne mogą mieć np. etiologię kradiogenną. Nie ma potrzeby przyspieszenia wizyty u neurologa. Warto rozważyć jeszcze MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Wyraźnej przyczyny zawrotów głowy nie ustalono.

neuron 2012-04-18, 21:19