Forum neurologiczne » Urazy » Wypadek samochodowy z urazem czaszkowo-mózgowym

Wypadek samochodowy z urazem czaszkowo-mózgowym

Jestem po ciężkim wypadku samochodowym uraz czaszkowo -mózgowy stluczenie pnia mózgu ze złamaniem kości klinowej. Mam 36 lat od wypadku mineło 6 lat . 2011 roku podjełam naukę jako opiekun medyczny niedawno ktoś się w szkole dowiedział że jestem po urazie czaszkowo-mózgowym z racji tego zadecydowali że nie mogę pisać pracy dypomowejz powdu zdrowia. Z nauką idzie mi średnio nie mam żadnych probemow z tym że muszę więcej się uczyć jak inni aby zapamiętać cały matceriał zdająć egzamin. Przyjmuje leki przeciwpadaczkowe które eliminują bóle głowy, które kiedyś miałam bardzo często. Do zawodu zotalam dopuszczona przez lek. Medycyny pracy który mnie znał osobiście . Pytanie? Czy dyrektor szkoły ma prawo niedopuścić ucznia do egzaminów koncowych?

Ewelina 2012-05-13, 20:26

W zasadzie musi to Pani wyjaśnić z lekarzem medycyny pracy. To on decyduje a nie dyrektor szkoły.

Z racji przebytego urazu, decyzja powinna być podjęta zanim zaczęła Pani naukę, a nie tuż przed jej ukończeniem. Warto udać się niezwłocznie do lekarza medycyny pracy, skoro wydał pozytywną opinię to nie powinno być przeciwwskazań do ukończenia szkoły.

neuron 2012-05-14, 20:38