Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Wyniki prolaktyny a mikrogruczolak

Wyniki prolaktyny a mikrogruczolak

Witam, z góry przepraszam jeżeli piszę w niewłaściwym dziale.

Miałam robione badania prolaktyny z obciążeniem

Badanie pierwsze wynik 34,03 normy 0,33-27,33

Badanie drugie po obciążeniu 333,5 - normy te same.

Czy można podejrzewać u mnie mikrogruczolaka? Mój endokrynolog był człowiekiem mało wylewnym.
Do tego mam hashimoto, przebyłam trzy ciąże - wszystkie skończyły się poronieniem przed 12 tyg.














Joanna 2012-12-13, 13:18

Moja droga, miktogruczolaka może potwierdzić tylko rezonans przysadki mózgowej. Ja miałam normy podane w jakiejś innej jednostce i norma wynosiła od 100 do 500 a ja miałam 1200. Bez obciążenia. Samo badanie. Miałam skierowanie od endokrynologa na rezonans, żebym się uspokoiła, bo Pani endokrynolog powiedziała, że jak jest gruczolak to wynik jest ok. 2000-3000. Podobno nie mam gruczolaka. Tak przynajmniej wynika z rezonansu. Półtora roku brałam Bromocorn najpierw jedna tab. dziennie, potem pół, potem pół co drugi dzień. Wyniki wahały się pomiędzy 43, a 150 - czyli w normie. Odstawiłam Bromocorn, bo miałam zwyczajnie dość. Drugi endokrynolog stwierdził, że podwyższony poziom PRL był spowodowany antykoncepcją hormonalną. I że jak odstawię anty to będzie OK. A pierwszy endo i gin uważali, że antykoncepcja nie ma żadnego wpływu na PRL.

Anna 2013-02-22, 11:53