Płynotok nosowy

Około 4 lata temu ( chociaż tak dokładnie to nie jestem w stanie określić) po tylnej ścianie gardła zaczeła mi spływać wydzielina, raz mniej raz więcej, dochodził do tego uciśk na twarz przy pochylaniu który strasznie utrudnia oddychanie przez nos. Po badaniu tk nosogardła wyszło że mam tam ogromy 3 migdał, migdał został usunięty 3 lata temu jednak problem wydzieliny ( która swoją drogą jest bezbarwna) pozostał. Niedawno trafiłem na oddział neurologiczny z silnymi uciskami w głowie ( to nie był ból tylko taki ucisk). Miałem zrobione tk głowy z kontrastem które nie wykazało żadnych nieprawidłowiść oraz pobrany płyn mózgowo rdzeniowy który również był czysty. W między czasie było też tk zatok które również wyszło okej. Wydzielina ta spływa bardziej podczas odchylania głowy do tyłu co powoduje że muszę ją przełykać. Stąd też moje podejrzenie że to nie nieżyt a poprostu płyn mózgowo rdzeniowy. Od jakiś paru dni ucisk w głowie się zwiększył, a ja nawet w pozycji leżacej czuje ten ucisk na twarz który utrudnia oddychanie przez nos. Prosiłbym o jakąś porade gdzie mógłbym się udać z moimi dolegliwościami bo nie mam już pomysłu.

Kamil 2016-07-21, 15:23