Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Wieloletnie sztywnienie mięśni rąk i nóg

Wieloletnie sztywnienie mięśni rąk i nóg

Witam,
Mam 24 lata. Problem polega na sztywnieniu miesni podczas np wchodzeniu po schodach ( ciezko jest postawic kolejny krok), przy wstawaniu z krzesla muruje nogi, jak np szybko zaciskam i otwieram pięść blokuje tak, że z trudem otwieram. Dolegliwość występuje od ok 10 lat. Byłem u reumatologa i powiedział, że z jego strony reumatologicznej nie widzi problemu. Byłem także u neurologa: miałem robione podstawowe badanie krwi(wszystko wporządku), badanie mięśni AMG czy cos takego (także wyszło pozytywnie). Co to może być i do kogo się zgłosić, jakie badanie zrobic?

mercedes 2011-01-11, 18:22

Takie objawy mogą sugerować dystrofię miotoniczną. Najlepiej zgłosić się do Kliniki Neurologicznej zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń nerwowo-mięśniowych. Diagnostyka obejmuje badania elekromiograficzne, biopsję mięśnia, badania genetyczne.

neuron 2011-01-11, 21:25

Ta choroba genetyczna jest w mojej rodzinie ojciec jest ciezko chory i jego siostra oraz jej dziecko .möge polecic z krakowa bardzo dobra pania Doktor Neurolog-specjalizuje sie w chorobach genetycznych.
ktora przyjmuje panstwowo i prywatnie w krakowie - pomaga zalatwic badania w tym kierunku w warszawskim instytucie genetyki .Koszt badan jest finansowany przez nfz -pacjent musi tylko na swoj kost dotrzec do warszawy.

pozdrawiam

agnieszka 2012-02-14, 08:07

Czy do tej pory ktoś pomógł Ci w tej chorobie? chciałabym wiedzieć ponieważ od bardzo wielu lat mam ten sam problem

Gabriela 2016-08-23, 12:34