Forum neurologiczne » Urazy » W obu płatach skroniowych oraz lewym czołowym dość rozległe zmiany degeneracyjne tkanki mózgowej

W obu płatach skroniowych oraz lewym czołowym dość rozległe zmiany degeneracyjne tkanki mózgowej

Witam, chciałabym poprosic czy mozna byłoby w skrócie opisać mi dokłądniej wynik mojego rezonansu (mam 22 lata, jestem po wypadku w 2008 roku-następstwo cięzki uraz czaszkowo-mózgowy w tym padaczka powypadkowa, brak węchu, podwójne widzenie na prawe oko tylko jedno,zachwiania równowagi, zawroty głowy,słabsza prawa strona która była bardziej uszkodzona).
*W obu płatach skroniowych oraz lewym czołowym widoczne dość rozległe zmiany degeneracyjne tkanki mózgowej pourazowe. Loża po obkurczonej tkance mózgowej wypełniona płynem m-rdz. Róg przedni lewej komory bocznej poszerzony zastępczo.
Wszystkie opisane zmiany, jak równiez zmiany w prawej półkuli móżdżku otoczone sa strefa gliozy. W koścu czaszki liczne otwory kraniektomijne.
Widoczna symetria rogów potylicznych komór bocznych- prawy szerszy od lewego; charakter poszerzenia niejednoznaczny- być może również na skutek zmian pourazowych.
W prawej półkuli móżdżku widoczna rozojowa anomalia zylna.
Katy mostowo-móżdżkowe wolne.
W kośccu czaszki nie stwierdza się istotnych zmian patologicznych.

M. 2012-03-09, 10:34

Opisano typowe zmiany pourazowe odpowiadające objawom klinicznym. Tak naprawdę nie ma jako takiego leczenia. Ewentualnie rehabilitacja osłabionych mięśni, stosowanie leków na zawroty głowy. Jako takiego złotego środka nie ma. Zmiany są trwałe, ale dzięki rehabilitacji może nastąpić nieznaczna poprawa.

neuron 2012-03-10, 18:10

Poprawa jest bo wiele wysiłku włozono w postawienie mnie na nogi, chodzi tylko jeszcze o jedno czy ten rozwój anomalii zylnej nie jest czymś czym mozna się przejmować? bo cięzko gdziekolwiek uzyskać informacje na ten temat i czy tzw.glioza w głowie nie jest szkodliwa cos czego nie powinno być. Dziekuje za odpowiedź.

M. 2012-03-12, 21:24