Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Utrzymujące się drętwienie prawej kończyny dolnej

Utrzymujące się drętwienie prawej kończyny dolnej

Proszę o analizę mojego wyniku MR. Mam 27 lat i w wyniku utrzymującego się drętwienia prawej kończyny dolnej wykonano mi rezonans głowy. Wynik:
Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego, FLAIR, obrazy T1i T2- zależne w podstawowych przekrojach. Badanie MR wykazuje w obszarze jąder podstawy po prawej stronie obecność niewielkich ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych, hipointensywnych w T1 zależnych i hipointensywnych z obwódką hiperintensywną w sekwencji FLAIR, w pierwszej kolejności przemawiających za poszerzonymi przestrzeniami okołonaczyniowymi (Virchowa- Robina). Biorąc pod uwagę niewielką asymetrią szerokościami rogów czołowych komór bocznych w rozpoznaniu różnicowym należy uwzględnić przebyte dawno zmiany naczyniopochodne. Największe z zmian zlokalizowane są w głowie jądra ogoniastego (wielkości około 1,2x0,4) i skorupie ( śr. 0,6 cm). Niewielka odcinkowa asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych- prawy nieco szerszy. Poza tym obraz struktur mózgowia i szerokość przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych w granicach normy. Lekarze neurolodzy podejrzewają SM. Dostałam termin do szpitala w celu dalszych badań między innymi rezonans i punkcję lędźwiową. Czy to rzeczywiście może być SM i czy mam się czego obawiać?

Kasia 2012-01-04, 18:17

Tak, należy wykonać dalszą diagnostykę. Objawy mogą wiązac się z SM. Poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe są normą.

neuron 2012-01-05, 19:22