Forum neurologiczne » Urazy » Uszkodzenie płata czołowego mózgu w wyniku wypadku komunikacyjnego

Uszkodzenie płata czołowego mózgu w wyniku wypadku komunikacyjnego

Witam, mąż ulegl poważnemu wypadkowi samochodowemu w grudniu 2009 roku, w wyniku ktorego uszkodzeniu uległa glowa a konkretenie w wypisie szpitalnym jest mowa o placie czołowym. Od czasu powrotu do domu pozostaje w nim , obecnie został zwolniony z prazy i przeszedł na rentę. Wszystkie jego zachowania agresywne tłumaczyłam poczatkami deprsji zwiazanymi z zaistniała niemoznoscia podjecia pracy, brakiem dochodów by utrzymac rodzine itp( ma 40 lat), zas wiem ze uszkodzenie tego akurat płata mózgu ma tez niebagatelny wpływ na jego zachowania, których nijak inaczej nie da sie wytlumaczyc - niepochamowane wybuchy gniewu, objawy agresji fizycznej wobec mnie , dzieci, ostatnio nawet osób starszych - mojego ojca. Nie chce by doszło do tragedii zarazem jednak wiem ze nie jest raczej mozliwe by on zgodził sie na leczenie specjalistyczne - pewnie psychiatryczne? Prosze o informacje czy po tego typu urazie jest szansa na samouleczenie - tzn potrzeba czasu by te zachoawnia mineły czy tez skutki tego wypadku sa nieodwracalne? dziekuje i błagam o odpowiedz

R 2011-05-28, 10:00

Objawy są wynikiem przebytego urazu. Nie koniecznie musi to być leczenie psychiatryczne. Warto skonsultować się z neurologiem, który rozważy możliwości leczenia. Można stosować leki, które nieco złagodzą agresywne zachowanie. Jednak nie ma w tym przypadku leczenia przyczynowego.

neuron 2011-05-30, 18:34