Forum neurologiczne » Urazy » Uszkodzenie mózgu z obrzękiem po wypadku a sprawność

Uszkodzenie mózgu z obrzękiem po wypadku a sprawność

Witam! moja siostra ponad tydzien temu miala wypadek samochodowy, stan jest bardzo ciezki. miala obrzk mozgu i do tego krwiaki. lekarze powiedzieli nam, ze mozg juz wchlonal wszystko i do tego jest uszkodzony pien, utrzymuja ja w spiaczce. najdziwniejsze jest to, ze wszystkie funkcje zyciowe ma w normie, serce dobrze bije, tetno, cisnienie, temperatur ciala no wszystko. czy jest jest szansa, ze moja siostra wyzdrowieje i wroci do domku i odzyska sprawnosc, bo lekarze dodali, ze jak wyjdzie z tego to zostanie warzywem. czy to prawda. prosze o odpowiedz. czy mozna cos zrobic, zeby mozg sie zregenerowal?

Wioleta 2012-05-10, 13:15

Jeśli doszło do uszkodzenia pnia mózgu to najpewniej całkowitej sprawności nigdy nie odzyska. Trudno powiedzieć jakie będzie rokowanie. Najpewniejsze informacje można uzyskać od lekarzy prowadzących, bardzo trudno wypowiadać się na takie tematy nie znając pacjenta, zawsze podejście jest indywidualnie.

neuron 2012-05-10, 19:43

Lekarze nam tak powiedzieli, ale moim zdaniem gdyby ten pien byl uszkodzony, to tak dlugo by nie zyla i nie mialaby wszystkich innych funkcji zyciowych w dobrym stanie, bo to przeciez pien odpowiada za to wszystko. lekarze za duzo tez nie chca mowic, ciagle to samo, ze nie reaguje na bodzce. miala dzisiaj robione badanie,to wyszlo, ze ma wlasny oddech i kaszel. beda jej robili kolejne badanie, zeby sprawdzic czy krew przeplywa przez mozg. nie wiemy co znia bedzie. lekarze mowia,ze wszystko sie okaze jak bedzie przejdzie badania i jakie beda wyniki, moze bedzie sansa na jej powrot do zdrowia. a jak sie nazywa to badanie na sprawdzenie, czy krew przeplywa przez mozg?

Wioleta 2012-05-11, 14:04

Zapewne chodzi o usg doppler albo badanie obrazowe z opcją angio. Poza tym uszkodzenie pnia nie zawsze wiąże się z uszkodzeniem ośrodków ważnych życiowo, wszystko zależy od lokalizacji niedokrwienia.

neuron 2012-05-12, 10:08