Forum neurologiczne » Urazy » Uraz głowy w okolicy prawego ucha

Uraz głowy w okolicy prawego ucha

Witam serdecznie,

W 2009 roku uderzyłem się o krawędź stalowych drzwi tyłem głowy (dokładnie jest to tylna okolica prawego ucha, uderzenie to było mocne). Po uderzeniu zacząłem odczuwać ciągłe pulsowanie z przodu głowy (prawa strona czoła nad okiem i za prawym okiem oraz środek czoła). Czasami również odczuwam kłucie, ból w miejscu uderzenia. Objaw pulsowania w głowie nie jest równo z tętnem. Nie odczuwam tego pulsu w głowie równo z biciem serca. To uczucie w głowie ma inną częstotliwość oraz siłę (jest mocniejsze, intensywniejsze i nasila się podczas oddechu). Jest ono cały czas, również w momencie, w którym piszę ten tekst.

Od 2010 roku chodzę do różnych lekarzy (neurolog, psycholog, psychiatra, laryngolog, okulista), ale żaden z tych specjalistów nie może rozpoznać co mi dolega. Żaden z nich nie postawił żadnej diagnozy.

Badanie EEG: Zapis wykonano w czuwaniu, bez leczenia - zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa złożona jest z fal alfa z rytmem wiodącym 10-11 Hz o amplitudzie do 50 uV w okolicach tylnych, beta oraz udziałem w okolicach centralno - skroniowych nielicznych fal theta 6-7 Hz o amplitudzie do 30 uV.
RZ - obecna
HW; FS - bez wpływu na zapis
Wn: Zapis w normie.

Badanie USG: WSP_011_USG Z KOL.DOPPL.TT.GÓRN.POŁ.CIAŁA.(TT.SZYJI.I KRĘG.AOR_S
USG DOPPLER DUPLEX Z KOLOROWYM OBRAZOWANIEM PRZEPŁYWU
Morfologia i przepływy w obrębie tętnic szyjnych i kręgowych w granicach normy. Zmian pourazowych w obrębie tkanek miękkich szyi nie uwidoczniono.

Badanie moczu oraz krwi w normie.

Badanie błędnika w normie.

Badanie MR głowy nr. 1
DATA BADANIA: 27.01.2010r. moc aparatu: 0,5 TESLI

MR mózgowia + kontrast iv / kod78 /
Badanie wykonano w sekw. SE, TSE, FLAIR w obr. T1- zal. ax, cor, sag. przed i po dożylnym podaniu kontrastu, T2- zal. ax, cor, sag.

Mózgowie bez zmian ogniskowych, bez ognisk nieprawidłowego wzmocnienia sygnału po dożylnym podaniu kontrastu. Rowki zakrętów mózgu, przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Ciało modzelowate bez zmian ogniskowych, prawidłowe. Torbiel szyszynki śr. do 7-8 mm ax, brak cech efektu masy miejscowo.
Układ komorowy nadnamiotowy i komora IV prawidłowe.
Zatoki oboczne nosa powietrzne, bez zmian zapalnych.

Badanie MR głowy nr. 2
Data badania: 15.12.2012r. MOC APARATU: 1,5 TESLI
Mr głowy z kontrastem

Badanie MR głowy przed i po podaniu kontrastu i.v.
Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1 - ax., TSE T2 - ax., sag i cor., T2/FLAIR ax., DWI ax. oraz po podaniu kontrastu TSE T1 ax., cor., sag.

Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy bez patologicznych ognisk także po wzmocnieniu kontrastowym.
Ciało modzelowate prawidłowych wymiarów, jednorodne.
Obecna torbiel szyszynki o wym. 8x9x7 mm.
W obrębie siodła tureckiego widoczna jest przestrzeń płynowa odpowiadająca wpukleniu się przestrzeni podpajęczynówkowej z zachowaną spłaszczoną przysadką mózgową o grubości do 4mm.
Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń.
Rowki na sklepistości mózgu i szczeliny półkul móżdżku w normie.
Niewielkie zmiany zapalne znajdują się w zatoce klinowej.

Badanie MR. kręgosłupa szyjnego
Data badania: 29.10.2010r., MOC APARATU: 0,5 TESLI

MR kręgosłupa szyjnego
Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1 - sag., FFE T1 ax., TSE T2 - sag. i ax. bez wzmocnienia kontrastowego.

Badanie nie wykazało zmian morfologicznych w zakresie kręgosłupa szyjnego oraz struktur kanału kręgowego w badanym odcinku. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, bez cech ucisku, czy też modelowania. Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego zachowana. Sygnał części kostnych kręgosłupa i tkanek miękkich przykręgosłupowych prawidłowy.

Tomografia komputerowa ANGIO-CT
Data badania: 04.04.2011

Badanie wykonano stosując algorytm naczyniowy dla tętnic mózgowia.
Malformacji naczyniowych nie uwidoczniono. Wewnątrzczaszkowe odcinki oraz gałęzie tętnic szyjnych wewnętrznych i kręgowych o prawidłowym świetle i przebiegu.

Co to jest torbiel szyszynki oraz puste siodło tureckie? Czy te dwie rzeczy mogą dawać takie objawy? Czy uderzenie mogło być przyczyną ich powstania? Do kogo mam się jeszcze udać? Kto może mi pomóc? Przypominam, że to uczucie w głowie jest cały czas, nasila się przy oddechu. Bardzo proszę o pomoc i o odpowiedź. Pozdrawiam.

Marcin 2012-12-21, 16:54