Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Uczucie nie mojej lewej strony ciała

Uczucie nie mojej lewej strony ciała

Witam.Mam 46 lat
Od ok.2 miesięcy mam dziwne objawy dotyczące lewej strony ciała.jest to uczucie jakby osłabienia,odrętwienia,mrowienia,niedowładu(trudno mi to precyzyjnie określić)lewej ręki i nogi,a także lewej strony twarzy, głowy,języka i gardła,uczucie ciężkiej powieki i kącika ust.
Poza podwyższonym poziomem cholesterolu podstawowe badania są ok
Robiłam MRI głowy,w którym stwierdzono:okołokomorowo na granicy prawego płata skroniowo potylicznego ognisko o podwyższonym sygnale o wym5/6 mm nie zmieniające się po podaniu kontrastu,pozostałe parametry w normie.
Neurolog przepisał mi Nootropil 1200 mg 2*dziennie,ale nie widzę poprawy.Dodam jeszcze,że miewam bóle stawów i mięśni,jak również stwierdzone wypadanie płatka zastawki mitralnej.
Nie wiem co mam dalej robić,bo ten stan utrudnia mi codzienne funkcjonowanie.Proszę o pomoc.

Anna 2012-05-15, 15:54

Kiedy zostało wykonane badanie MR? Ważną informacją jest także czy występują nieprawidłowości w badaniu neurologicznym.

neuron 2012-05-15, 17:41

MR zostało wykonane 10 kwietnia br,neurolog powiedział,że badanie podstawowe bz,chociaż na skierowaniu na MR byłnapisał -dyskretny zespól odruchowy lewostronny

Anna 2012-05-16, 10:01

Wskazana jest diagnostyka w ramach hospitalizacji. Np. nakłucie lędźwiowe. Trudno podpowiedzieć leczenie bez jasnej etiologii co do objawów.

neuron 2012-05-16, 22:10