Forum neurologiczne » Urazy » Uczucie ciężkości głowy i silny ból promieniujący z tyłu głowy po urazie

Uczucie ciężkości głowy i silny ból promieniujący z tyłu głowy po urazie

W połowie maja uderzyłam się mocno w głowę w część czołową lewą, w wyniku czego miałam dużego guza oraz chirurg stwierdził u mnie wstrząśnienie mózgu w wywiadzie. Tomografia nie wykazała żadnych zmian, jednakże od czasu pobicia nie ustępuje uczucie ciężkości głowy, które miałam od samego poczatku oraz okresowo pojawia się silny ból promieniujący z tyłu głowy. Jedyne, co ustąpiło to sztywność karku. Od dwóch tygodni biorę Neurivit zapisany mi przez lekarza, jednak wiem, że nie można go zbyt długo stosować. Od paru dni pojawiło się u mnie ogólne uczucie słabosci i biały nalot na języku. Do jakiego lekarza mam się udać w celu dalszego leczenia dolegliwości po przebytym urazie? Czy to prawda, że powinnam brać zwykły przeciwbólowy Apap? Dodam, że mam anemię z powodu niedoboru żelaza.

Justyna 2012-07-04, 12:30

To są objawy wstrząśnienia mózgu, mogą występować przez kilka lub kilkanaście tygodni. W razie występowania zawrotów głowy, nudności i wymiotów należy niezwłocznie udać się do lekarza. Można stosować apap w razie bólu głowy. Można kontaktować się z neurologiem.

neuron 2012-08-16, 21:22