Forum neurologiczne » Urazy » Ucisk z tyłu głowy, ból oka i szyi po urazie głowy

Ucisk z tyłu głowy, ból oka i szyi po urazie głowy

Witam mam pytanie do specjalistów.Ok 10 lat temu podczas gry w piłkę dostałem z kolana w tył głowy.Nic niepokojącego się nie działo,od czasu do czasu odczuwałem lekki ból głowy ale to kazdy czasem ma.Zauważyłem ze przeważnie w okolicach października,listopada co rok pojawiały się rózne dziwne bóle które z czasem ustępowały.Teraz natomiast od ponad tygodnia w tym miejscu z tyłu po lewej stronie na wysokości ucha czuje ucisk,jest tam zgrubienie,bolą mnie też czasem oczy,czasami zdarzają się silne bole migrenowe,boli mnie także szyja po lewej stronie.Z przodu głowy mam taki lekki pulsujący ból jakby migrenowy,który po tabletce przeciwbólowej ustępuje.Zdarza mi się zapominać niektóre sytuacje.Cisnienie mam 120/80 czyli ok lecz reszta objawów mnie niepokoi.Czy z uderzenia moze zrobić się guz lub cos innego i czy może byc bardzo niebezpieczny??Prosze o szybką poradę az boje sie isc do lekarza((

Michał:( 2009-10-20, 11:19

Radzę poprosić lekarza o skierowanie na badanie obrazowe głowy np. tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny oraz skonsultować się z neurologiem.

neuron 2009-10-20, 16:11

Już nie wytrzymałem wczoraj byłem u Pani neurolog,która stwierdziła ,że to nerwobóle i nic tam nie ma poważnego,niewiem czy to można stwierdzic bez tomografii ale podważać pani dr. nie będę,zrobiła podstawowe badania odruchów oglądała oczy,dostałem mase leków przeciwzapalnych i przeciwmigrenowych wczoraj zażyłem pierwszą dawkę i czuję lekką poprawę.Może niepotrzebnie się tak przestraszyłem aczkolwiek objawy nie były za ciekawe.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Michał 2009-10-21, 10:11

Witam wszystkich i prosze o porade. Od 4 miesiecy mam bole głowy ,pisk w uchu ,nadpotliwosc, lekkie zawroty głowy, ucisk w gardle, nietolerancje wysilku kolatanie serca oraz mam wrazenie jakbym gorzej widziala. bylam u wielu lekarzy i robilam wiele badan takich jak tk głowy morfologie ob cholesterol ft4 tsh echo serca, rtg zatok, rtg klatki piersiowej,badanie sluchu i nic te badania nie wykazaly wszystko wyszlo ok zaden lekarz jak do tej pory nie postawil mi konkretnej diagnozy moze z was ktos wie co mi moze dolegac? mam 25 lat i niemoge normalnie funkcjonowac.

edyta 2011-03-15, 22:02

Zmień lekarza , poproś, o tomografie lub RM,najlepiej przy szpilu, nie daj się spławić,

hania 2014-12-16, 23:08