Trzęsące się ręce

Dzień dobry, od 8 miesięcy mam problem z trzęsącymi się rękami. Nigdy czegoś takiego nie miałem, jakoś to zaczęło się w sierpniu i nasila się mniej bądź bardziej. Problem w tym, że to nie jest kwestia stresu czy coś, bo np leżę u siebie na łóżku, uczę się itd a ręce mi drżą jak np unosę je lekko do góry. Najbardziej jest to widoczne gdy coś trzymam w dłoni, długopis, kartkę czy coś bo wtedy cały przedmiot drga w łatwo zauważalny sposób. Myślałem, że to może niedobór magnezu czy coś więc przez 3 miesiące suplementowałem się i osobno magnezem i osobno kompleksem witamin ale nic nie pomogło. Czasem nawet czuję, jak w przedramieniu mięsnie tak same spontanicznie mi się kurczą. Zauważyłem u siebie także coś takiego, że w czasami gdy skupiam wzrok na czymś, jak czytam itd to w pewnym momencie oczy tak jakby same uciekały mi w bok i przez to muszę ponownie skupiać wzrok na literach. Trochę dziwne wydawało mi się to, że czasami długopis itd wypadał mi z ręki. Np trzymałem go w dłoni, a zacząłem z kimś rozmawiać i nagle długopis mi wypada. Czy jest to kwestia rozkojarzenia czy nie - nie wiem, ale na pewno rok temu takie rzeczy mi się nie działy. Trochę mnie też przeraża to, że jak np poprawiam fryzurę to włosy zostają mi między palcami, a w paznokciach od czasu do czasu pojawiają mi się takie białe plamki. 
Ostatnio też dokuczają mi lekkie problemy pokarmowe, często wyróżniam się po 2-3 razy dziennie takim lekkim, żółtawym stolcem. A w diecie oczywiście nic nie zmieniłem.
Ponadto od dwóch lat od czasu do czasu mam tzn. aurę migrenową, pojawiają mi się takie robaczki przed oczami, a po ok 2-3 godz mam silny ból głowy.
A w badaniach ogólnych krwi oczywiście wszystko idealnie, m.in. AspAT, AlaT, magnez i TSH w normie. Ja już nie wiem, czy ja w takim układzie wymyślam czy nie, ale wg mnie coś jest nie tak. Czy to wszystko jest jakos ze sobą powiązane??

Dawid_Wrocław 2015-05-05, 18:23