Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Tiki, drżenia i skurcze pod skórą niewidoczne gołym okiem

Tiki, drżenia i skurcze pod skórą niewidoczne gołym okiem

Witam,

mam 24 lata, moim problemem od jakiegos czasu (dwa tygodnie) sa tiki, ktore czuje pod skora codziennie, ale nie sa one widoczne golym okiem, czuje je tylko ja, trwaja krotko, tak jakby ktos na chwile dotknal mnie mocniej, zdarza sie rowniez, ze lapia mnie skurcze (lydka, stopa) w nocy ale w dzien rowniez sie zdarzylo ze dwa razy, u neurologa ostatnio bylam (dwa miesiace temu) na wizycie kontrolnej, ale badanie wyszlo ok, lekarz nie mial zadnych zastrzezen, z tym ze wtedy nie odczuwalam zadnych tikow, poza tym biore witaminy w tabletkach i Aspargin takze nie sadze, zeby byl to niedobor pierwiastkow, pisze do Panstwa z pytaniem, czy powinnam martwic sie, czy tez jest to objaw, ktory sam przejdzie, i od czego wlasciwie tak sie dzieje,

serdecznie pozdrawiam

Marta 2012-01-15, 23:18

Tiki zwykle widoczne są dla otoczenia, także nie sądzę aby było to właśnie to, mogą to być drobne drżenia. Warto wykonać dokładne badania laboratoryjne tj. sód, potas, wapń, magnez, TSH, glukoza, alat, apat, kreatynina, mocznik, morfologia, ewentualnie oznaczyć witaminy. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego.

neuron 2012-01-16, 17:33