Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Szybkie skurcze mięśni łydek przy dyskopatii lędźwiowo-krzyżowej

Szybkie skurcze mięśni łydek przy dyskopatii lędźwiowo-krzyżowej

Witam. OD roku lecze sie na dyskopatię -odcinek L5-S1 tj protruzja krążka z uciskiem na worek oponowy i bez ucisku na korzenie nerwowe. Przebyłem rehabilitacje z uwagi na lekkie bóle w pośladku rok temu.. Objawy bólowe ustaspiły lub wystepuja sporadycznie.
Od miesiąca odczuwam jednak bardzo szybkie skurcze mięśni łydki w dolnej jej części biegnące mniej więcej po drodze nerwu kulszowego,raz w jendej raz w drugiej nodze.
Są to bardzo szybkie serie-przypominające stymulacje np ktore wykonuje sie prądem.Dodam iz nie występuje ból lub drętwienie,albo zaburzenia czucia. niekiedy nie daje mi to spać-co marwi mnie.
Czy ten stan rzeczy może mieć związek z dyskopatią czy raczej szukac mam innego podłoża?

marcin 2011-01-25, 01:08

Przyczyną mogą być zaburzenia elektrolitowe (niedobór potasu i magnezu), zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (niedokrwienie). Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie właściwych w tym kierunku badań.

neuron 2011-01-31, 22:46