Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Struniak bez zmian klinicznych i stanów zapalnych mózgu

Struniak bez zmian klinicznych i stanów zapalnych mózgu

Witam.po tomografie wykryto u mnie struniaka stoku wielkości 23mmx15mmx12mm bez żadnych zmian klinicznych i stanów zapalnych mózgu. po konsultacji z neurochirurgiem z Poznania stwierdził iż nie dzieje się nic złego narazie i mam poczekać 6 miesięcy do następnego tomografu i zobaczy czy powiększa się czy nie.nie wiem czy mam czekać tak długo czy poczynić inne kroki?














RYSZARD 2013-10-28, 20:16

Witam. Jesli zdiagnozowano u Pana Struniaka. Najskuteczniejszym sposobem wyleczenia jest jego całkowite usunięcie które ze względu na jego umiejscowienie jest niestety bardzo trudne, albo protonoterapia za granica np. we Francji. Tylko to wyleczy skutecznie struniaka. A lekarza , który karze czekać, proszę niestety zmienić. Wiem duzo o struniaku, ktoś z mojej rodziny też choruje na ten rzadki nowotwór. Polecam skontatkowac sie z Prof Kunickim z Centrum Onkologi w Warszawie. Doktor pomaga też przy załatwianiu formalności związanych z leczeniem protonami we Francji. Leczenie jest finansowane przez NFZ. Błagam prosze nie czekać z leczeniem...

Milena 2014-01-29, 12:03