Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Stopotrząs u niemowlęcia

Stopotrząs u niemowlęcia

Witam,
jestem mama 5,5 miesięcznego chłopca. Poród 38 tyg. ciąży przez cc (ułożenie odgięciowe). PO naczytaniu się różnych strasznych rzezcy na internecie dotyczących (WNM itp.) postanowiłam wybrać się z synkiem do neurologa. Neurolog zbadał małego powiedziała, że wszystkie odruchy są ok tylko ma stopotrząs, który ma minąć (to było gdy miał 3,5 msc). Teraz ponieważ stopotrząs jest dalej (da się go wywołać tylko kiedy mały śpi) poszłam do kontroli. Wczesniej zrobiłam usg przezciemiączkowe, które wyszło idealnie wszystko symetryczne i o odpowiedniej wielkości itd. Z tym wynikiem poszłam do neurologa do kontroli p. doktor zbadała małego i powiedziała, że wszystko jest idealnie. Stopotrząs nadal jest ale wg. pani neurochirurg wyk. badanie usg i wg. pani neurolog dziecięscej badającej synka jest to wynik niedojrzałości układu nerwowego. czy mam się jeszcze martwić, czy mogę odetchnąć z ulgą. W ciąży wszystko było dobrze, bez leków i powikłań. Ale tyle się naczytałam, że ten stopotrząs może oznaczać MPD, że wariuję. Błagam proszę o kilka słów komentarza, bardzo proszę.

Kaka 2012-10-29, 09:59

Witam, wiem ze post jest juz stary, ale czy moze pani napisac jak wszystko sie potoczylo, jestesmy w podobnej sytyacji.

Kamila 2015-04-03, 07:14

Proszę o więcej informacji obie mamy. Też mogę się swoimi podzielić.

Jo 2015-07-07, 23:49