Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Stan po usunięciu nerwiaka prawego nerwu słuchowego

Stan po usunięciu nerwiaka prawego nerwu słuchowego

Witam,
dwa lata temu miałem usuniętego dość dużego nerwiaka prawego nerwu słuchowego. Aktualnie zrobiłem kontrolny rezonans, którego opis jest następujący:
Badanie wykonano w sekwencjach SE/FSE/FLAIR w obrazach T1, T2, PD-zależnych oraz T1-zależnych po dożylnym podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego.
Zmiany pooperacyjne okolicy prawego kąta mostowo-móżdżkowego w postaci dość rozległej strefy gliozy w brzeżnej bocznej części prawej półkuli móżdżku oraz niewielkiego poszerzenia prawego przewodu słuchowego wewnętrznego z brakiem typowego obrazu prawych nerwów VII i VIII.
Drobne podkorowe ognisko naczyniopochodne wielkości 2 mm w podstawnej części prawej okolicy czołowej.
Poza powyższym mózgowie w normie – bez nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego, bez cech wznowy procesu npl w okolicy operowanej.
Układ komorowy nieposzerzony, nieuciśnięty i nieprzemieszczony.
Po stronie lewej nerwy VII i VIII w normie.
Proszę o wyjaśnienie co to oznacza, szczególnie niepokoi mnie podkorowe ognisko naczyniopochodne, które nie występowało w poprzednim (ubiegłorocznym) badaniu. Nadmieniam, że na dzień dzisiejszy jedyną odczuwalną po operacji dolegliwością są zaburzenia równowagi.
Z góry dziękuję

Bodzio 2012-10-16, 15:44