Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Słabe odruchy głębokie z nóg u niemowlęcia

Słabe odruchy głębokie z nóg u niemowlęcia

Witam,
Bardzo proszę o informacje dotyczące tego co jest mojej córeczce.
W 10 miesiącu życia została skierowana przez pediatrę do neurologa, ponieważ przy próbie postawienia na nóżkach nie obciążała ich wcale, były jak z waty i zaraz układała je do siadania, nie siadała również sama i nie potrafiła przyjąć pozycji czworaczej. Neurolog dziecięcy stwierdził słabe odruchy głębokie z nóg i zlecił rehabilitacje w Ośrodku Wczesnej Interwencji. Po miesiącu rehabilitacji dziecko zaczęło samo siadać, wcześniej posadzone pewnie siedziało. Zlecono USG przezciemiączkowe: wiek 11 miesięcy i 6 dni, opis: wymiar dwukomorowy poprzeczny 34 mm (norma do 25 mm). Głębokość komory bocznej prawej 8,4 mm, lewej 6,9 mm. Komora III szer. 6,9 mm. Przestrzeń podtwardówkowa nieposzerzona. Dziecko urodzone siłami natury, bez znieczulenia, z prawidłowej ciąży, bez leków (poza tym , że przyjmowałam Asmag, Ascofer i 2 ostatnie tyg ciaży. Nospa oraz wit. ciążowe i Omega 3 od 3 mięsięcy przed ciążą do teraz), bez żadnego alkoholu i papierosów. Poród ogółem 8godz i 45 min, ale na samej porodówce 4,5 godziny, resztę nieregularne skurcze w domu. Dziewczynka urodzona z wagą 3900, długość 59 cm, 10 punktów w skali Apgar. Przedostatnie usg ciążowe pokazało poszerzenie ukm, ale po urodzeniu były 2 usg i w drugim juz nic nie było poszerzone.Karmiona piersią do teraz, od 2-7 tygodnia dokarmiana mlekiem sztucznym i ściągnietym laktatorem ze względu na kłopoty z poranionymi brodawkami, dieta rozszerzana od 6 mż. Obecnie ma 11 miesięcy 10,400 kg. Ogólnie w okolicy 90 centyla. Poza tym dysharmonijnym rozwojem najbardziej martwi mnie ten opis usg, którego oczywiście za bardzo nie rozumiem. Na co on wskazuje? Opisałam wszystko co mi przyszło do głowy i co może mieć jakiś związek ze sprawą.

Bardzo proszę o informację dot. zdrowia mojej córeczki.

Ewa 2013-03-28, 18:42